Wpis z mikrobloga

no nie wiem, pamiętam jak mówiłeś, że mniejsza "palatywnosc" posiłków to zaleta :d


@BarkaMleczna: Mam najwyraźniej problem z komunikowaniem tej idei, bo ludzie jak jeden mąż zawsze rozumieją to jakbym mówił, że jedzenie powinno być absolutnie odrażające w smaku, najlepiej przyprawiać o wymioty. Nie o to tu chodzi. Chodzi o to, że smakowitość posiłków nie powinna przekraczać tego, co da się zrobić przy pomocy technologii obróbki dostępnej z czasów paleolitycznych. Do
co da się zrobić przy pomocy technologii obróbki dostępnej z czasów paleolitycznych.


@anonymous_derp: halooo, te czasy już dawno minęły.

Do tego poziomu jesteśmy przystosowani,


Ewolucja?

nie do designerskiej żywności produkowanej w fabrykach, z całą masą syntetycznych (i naturalnych, ale przywiezionych z drugiego końca świata) dodatków mających poprawić smak.


Przecież można ugotować samemu zdrowo i smacznie. Chyba, że chcesz powiedzieć, że użycie ziół prowansalskich jest niewskazane bo nie jesteśmy do tego przystosowani?
co da się zrobić przy pomocy technologii obróbki dostępnej z czasów paleolitycznych.

@anonymous_derp: halooo, te czasy już dawno minęły.


Ledwie 10k lat. To jest nic.

Do tego poziomu jesteśmy przystosowani,

Ewolucja?


Tak.

nie do designerskiej żywności produkowanej w fabrykach, z całą masą syntetycznych (i naturalnych, ale przywiezionych z drugiego końca świata) dodatków mających poprawić smak.

Przecież można ugotować samemu zdrowo i smacznie. Chyba, że chcesz powiedzieć, że użycie ziół prowansalskich jest
To właśnie, między innymi, sugeruję. Samodzielne doprawianie jednak nie może się równać z tym, co wyprawiają koncerny produkujące żywność.


@anonymous_derp: No już myślałem, że nawet to negujesz. Sam gotuję i naprawdę rzadko sięgam po nrożoną pizzę ze sklepu i wiem, że da się zjeść smacznie i zdrowo. Ja bym bez warzyw nie mógł.
@anonymous_derp nie wiem czy w czasach paleolitycznych ludzie mieli dostęp do soli. Poza tym wbrew pozorom łowcy zbieracze jedli bardzo dużo produktów nie-miesnych typu korzonki, dzikie owoce i warzywa itp. Jakieś polne zioła też były dostępne.
nie wiem czy w czasach paleolitycznych ludzie mieli dostęp do soli.


1. Sól występuje w naturze.
2. Jem mniej soli niż przeciętny człowiek.

Poza tym wbrew pozorom łowcy zbieracze jedli bardzo dużo produktów nie-miesnych typu korzonki, dzikie owoce i warzywa itp. Jakieś polne zioła też były dostępne.


Współcześni (lub niedawni) myśliwi-zbieracze nie są dobrym wyznacznikiem tego, jak wyglądała dieta paleolityczna. To trochę tak jakby kosmici oglądali Mad Maxa i na tej podstawie