Wpis z mikrobloga

  • 1
Mirki, dwa pytania związane z #zakopane i #tatry

1. Ktoś polecił mi trasę, aby wejść na Kasprowy z buta i zjechać potem kolejką. Podobno super trasa. Warto? Czy to trudna trasa? Sugestie mile widziane :)

2. Gdzie polecacie jeść, gdzie jest tanio i dobrze w okolicach Zakopca? Nie szukam góralskich klimatów, może być jakieś proste bistro albo bar mleczny, najlepiej z opcją #wegetarianizm. Nie będę góralom ciężko zarobionych dutków za słono przepłacone jedzenie na #krupowki oddawał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 16
@xEm: 1.Samo wejście na Kasprowy jest nieco mozolne (3h z Kuźnic) i nie ma za bardzo czego podziwiać, jak już byłbyś u góry to polecam zachaczyc o kopę kondracką lub Świnice ( o ile pogoda i kondycja pozwala), tam już są na szlaki piękne widoki.

2. Polecam bar mleczny na Zamoyskiego, około 20/25 zł na drugie danie, ale jest dość duże i jak na warunki Zakopanego to dość tanio
@xEm: możesz wejść i zejść tylko trzeba z samego rańca ruszyć.
Samo wejście z Kuźnic też jest świetne.

Bar Grota na Kościuszki,Zakopiański Bar obok dworca PKP.
Dawno temu jeszcze jedliśmy w stołówce Urzędu Miasta ale nie wiem czy to ciągle funkcjonuje.

Kolega chwalił jeszcze Bufet Z Dobrym Tanim Jedzeniem na Gimnazjalnej w budynku ZUS.
@xEm
Na świnice, to wejść od kasprowego i zejść przez hale gąsienicową (lub na odwrót). Ostatnio miałem taki plan z różową, ale podejście na kasprowy nas załatwilo xD, to wybraliśmy wersje lajt pod giewont.
O Świnicy też słyszałem. Którą trasą według Ciebie najlepiej tam wejść?

Na świnice, to wejść od kasprowego i zejść przez hale gąsienicową (lub na odwrót).


@xEm: @albis1o2: Szlak Świnica - Zawrat jest zamknięty do odwołania, więc zostaje tylko wariant z Przełęczy Świnickiej (czyli od strony Kasprowego).
@xEm: a pytasz bo pierwszy raz tam chcesz iść? Czy masz już jakieś doświadczenia po Tatrach? Ładnie jest właśnie od Hali kondratowej iść np na Kope Kondracką albo Suchy Wierch i czerwonym na Kasprowy. Tylko dużo ludzi, dużo Januszy na Kasprowym, a sam szczyt nie ma nic wspaniałego w sobie. W wakacje bym omijał Morskie Oko, Kasprowy i Giewont.
  • 0
@siekieromotyka byłem kilka razy w zakopcu ale robiłem lajtowe trasy takie jak dolina chochołowska czy morskie oko i szukam innych tras. Dzięki za polecenie innych opcji!
@xEm: Olej Kasprowy. Lepiej idź na Gąsienicową i stamtąd na Czarny Staw i Karb. Ewentualnie Świnica też od Gąsienicowej przez przeł. Świnicką i zejść przez Liliowe.

Z fajnych a lżejszych Tatr to w Zachodnich te różne dostępne z drogi nad Reglami albo Ornak, ładne widoki na Kominiarski i Czerwone.