Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#krakow #zycie #zarobki #pracbaza

Jak u was w Krakowie z wydatkami?

Dostałem pracę w korpo za niecałe 3400zł brutto. Możecie mnie wyśmiać, ale nie mam doświadczenia i lepsze to niż magazyn/produkcja.

Wprowadzam się za tydzień do mieszkania przy Galerii Krakowskiej, a że nie jestem z Krakowa to patrzyłem na pobliskie sklepy i jedynie zostaje ten duży Carrefour, który jest w GK.

Jak to z tym sklepem sporo drożej niż w Aldi czy Biedronce?

Czy zbankrutuje robiąc zakupy w Carrefourze?

Jakieś protipy jeśli chodzi o Kraków?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f1fd5df7b115fe4bd875a80
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Wesprzyj projekt

[====================....................] 49% (115zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 129
OP: @Bellie: jesli 2150 za 2pokojowe w ladnym standardzie ro duzo to boje sie zapytac gdzie mieszkasz xD

Jak pisalem zostanie nam z 500zl na leb wiec nie ma zle po oplaceniu mieszkania, jedzenia, higiena

Do lekarza chodze raz na 2-3 lata, do apteki raz do roku, nie pamietam kiedy chory bylem

Pochwal sie sama ile tam wydajesz - daj mi przyklad bedzie prosciej. Jak zyc w Krk ( ͡
@AnonimoweMirkoWyznania: jak resztę przewalicie to rozumiem, że nie planujecie nigdy zakupu własnego mieszkania/samochodu/nowego komputera czy telefonu? Już nie piszę o innych wydatkach jak lekarz czy leki - takich niespodziewanych. Ja jedna na jedzenie wydawałam 1000 zł w Krk - oczywiście nie gotowałam tylko jadłam w restauracji w pracy, no ale to dziennie koszt wyżywienia od 20 do 60 zł w zależności od tego co zjadłam(jak zliczę wszystkie posiłki). 600 zł to
OP: @Bellie: a kto powiedział że te 1000zl mamy przewalic?

Poza tym pomieszkamy chwile w Krakowie, potem emigracja bo w Polsce to sie garba mozna dorobic jedynie. Tylko jak dokoncze studia i zrobie certyfikat z niemieckiego na C1 wtwdy smigamy xD

W ogole widze jakim polakiem jestes. Najwiekszy sukcez wlasne M xD typowa polaczkowatosc.

Zobacz za granica ilu ludzi nie ma wlasnego M, wynajmuja bo tak lepiej/bo ich nie stac,
@AnonimoweMirkoWyznania: moje wydatki - 1000 zł na jedzenie (w tym różne płyny do naczyń itp.) + ubrania tak średnio 50 zł na miesiąc (kupowałam np. co 3 miesiące bluzkę za 150, więc uśredniam) + 1500 kawalerka + wyjścia ze znajomymi do teatru/kina/piwko itp. 200 zł miesięcznie + kosmetyki ok. 50 zł na miesiąc + bilet komunikacyjny 100 zł miesięcznie + leki/suple (jak robisz w korpo to będziesz, albo Ty, albo twoja
@szynszyla2018: Kato to inny świat xD Nie porównujmy. Plus mało osób "migruje do Kato", tzn. ludzie z okolic, którzy mieszkają w swoich domach/mieszkaniach i tylko dojeżdżają, więc odpadają im najwyższe koszty - mieszkaniowe, więc pracodawcy to wykorzystują i sypią takimi stawkami. Jak ktoś mieszka w np. DG i dojeżdża to mu to wisi. Ludzie z Podkarpacia mają mniejszy wybór miejsc do pracy (Tarnów i tyle), więc chętniej migrują do Krakowa, nawet
Poza tym pomieszkamy chwile w Krakowie, potem emigracja


@AnonimoweMirkoWyznania: a w Germanii 3x czynsz na kaucje

Da się przy tej opcji przeżyć ale to w sumie będzie tylko tyle - przeżycie, gdzie wizyta u dentysty kasuje cały dochód rozporządzalny. Może jednak lepiej zastąpić mieszkanie kawalerką i oszczędzić z 600-700 zł, bo 2150 to jednak już dużo.

No i gdzie w budżecie rezerwa na wakacje i na wydatki kapitałowe?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bellie: nie ma żadnego parcia na sukces, gość dopiero zaczyna, ta pensja jest okej o ile wynajmuje się pokój, sam w Krakowie mieszkałem i zaczynałem od niższej pensji i dałem radę, nie trzeba imprezować za 1k jak się nie ma