Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu, pod tagiem #matematyka zawiązała się dosyć zaciekła dyskusja odnośnie rzekomej pracy doktorskiej Ś.P. mgr. Jerzego Pietraszki. Jedna z użytkowniczek, zarzucając mi brak znajomości procesu publikowania naukowego nieco upierała się przy tym, że Pan Jerzy pracę złożył ale przez to, że otrzymała negatywne recenzje nie została uznana i tym samym nie mogła być opublikowana gdziekolwiek indziej (sic!). Ja natomiast byłem przekonany, że takowa praca nigdy nie powstała, a informacja o niej jest raczej zwykłą miejską legendą. W związku z tym postanowiłem zapytać u samego źródła - stosownego maila wysłałem do dziekanatu Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej. Na moją wiadomość odpisał sam Dziekan WM, pan prof. dr hab. Krzysztof Stempak. Pomijając wszelkie uprzejmości, naszą krótką korespondencję można streścić do następującego meritum:

Czy pan mgr Jerzy Pietraszko kiedykolwiek złożył na Wydziale Matematyki pracę doktorską? Jeżeli tak, to proszę o podanie tytułu rozprawy, imienia i nazwiska promotora oraz imion i nazwisk powołanych recenzentów.

Odpowiedź na Pana pytanie brzmi: NIE. Co prawda w Pana pytaniu jest mowa o Wydziale Matematyki (Politechniki Wrocławskiej), który to wydział powołany został do życia 15.09.2015 r., ale domyślam się, że chodzi o szerszy kontekst, gdyż przed powstaniem Wydziału były: Instytut Matematyki (1974-2005), Instytut Matematyki i Informatyki (2005-2014) oraz Katedra Matematyki (2014-2015). Ustawy o szkolnictwie wyższym, które obowiązywały w czasie pracy Jurka ("Pedry") na PWr, jak również Ustawa o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz z stopniach i tytule w zakresie sztuki, która obowiązywała w latach 2003-2018, szczegółowo precyzowały regulacje dotyczące wszczęcia i dalszych etapów przewodu doktorskiego: odbywało się to poprzez odpowiednią uchwałę Rady Wydziału. Nie było takiej uchwały Rady Wydziału Podstawowych Problemów Techniki w latach kiedy Pedro był nauczycielem akademickim Instytutu Matematyki, Instytutu Matematyki i Informatyki lub Katedry Matematyki,wówczas wchodzących w skład struktury WPPT, bądź uchwały Rady Wydziału Matematyki, którym kierowałem od początku jego istnienia.


Myślę, że ta informacja w sposób jednoznaczny dementuje pogłoski o nieuznanej pracy doktorskiej, w której obalono jedynkę trygonometryczną lub jakiekolwiek inne, udowodnione twierdzenie.

Wołam zainteresowaną: @Annels oraz taguję:
#pwr #studbaza #pietraszko #wroclaw
Iperyt - Kilka dni temu, pod tagiem #matematyka zawiązała się dosyć zaciekła dyskusja...

źródło: comment_1595919104wqZkewYjHSXyUWlSRtteTc.jpg

Pobierz
  • 77
@Iperyt z tego co słyszałem to nie chodzi o jedynkę trygonometryczną tylko o jedynkę hiperboliczną, coś też słyszałem o przestrzeni nieeuklidesowej ale trzeba byłoby to zweryfikować. Ciekawe czy kiedykolwiek dowiemy się o naukowych dokonaniach ulubionego magistra, czy może zabrał to ze sobą do grobu. Pokój jego duszy.