Wpis z mikrobloga

Cześć Mirko, a więc dotarłem :) jestem na Nordkapp. Miałem nie jechać i odpocząć po nocnym incydencie ale pogoda była tak zajebista, że nie mogłem odpuścić :) na miejscu żadnej mgły, praktycznie bezchmurne niebo. Fajny jest ten uczuć gdy dotarło się na miejsce :) teraz rozbiłem się niedaleko parkingu, jutro rano będę ogarniać czy jeszcze się tu pokręce czy ruszę w stronę domu :)
#pepejedzieprzeznorwegie #motocykle #motomirko i troszkę #pokazmorde
Pobierz
źródło: comment_15958856143dXDNLzGGNoxD91qMb32Dz.jpg
  • 8
@pepepanpatryk: Chciałem edytować ale już się nie da więc dopiszę tu - im bliżej Nordkapp tym więcej natury - dziki krajobraz, poprzecinany co jakiś czas czas wioskami czy małymi miasteczkami. Renifery ganiające sobie po drodze - swoją drogą zawsze widziałem jak chodzą parami o trzymają się blisko barierki - one tak mają? :D po drodze spotkałem pewnego Norwega co przyjechał na Nordkapp starym 40 letnim motocyklem BMW - modelu nie pamiętam
@Kotniepies: Oczywiście :) ale uwierz mi że przy całej podróży gdzie dystans wyniósł 8k km to te parę km, które musiałbym pokonać pieszo żeby dostać się w miejsce o którym myślisz to już sobie darowalem :) dla mnie Nordkapp to miejsce symboliczne :)
@pepepanpatryk: jak wolisz. Ja tam na pewno nigdy nie pojadę, bo uważam że to bez sensu, aby jechać gdzieś tylko po to aby coś odhaczyć! Gdyby tam jeszcze coś było ciekawego. Oduczyłem się tego na drodze atlantyckiej. Na zdjęciach super ładnie, każdy przewodnik to poleca, a absolutnie nic tam nie ma :p Taka jazda dla jazdy z nawijaniem bezsensownych kilometrów wcale mnie już nie kręci ¯\_(ツ)_/¯
@Kotniepies: Chwileczkę bo nie do końca Cię rozumiem.. A co ze wszystkim co widziałem po drodze? Też nic ciekawego? :D chyba mi nie powiesz że Norwegia nie jest ciekawa. Nordkapp to było zwieńczenie całej podróży, może Cię zaskoczę ale w przyszłym roku lecę tam jeszcze raz :) Tym razem w większym gronie bo bawiłem się świetnie :)
@pepepanpatryk: źle się wyraziłem, sorry ¯\_(ツ)_/¯

byłem w Norwegii dwa razy i za rok lecę trzeci raz

Chodzi o to że tam jest tyle pięknych miejsc, że skupianie się na Nordkapp, gdzie nic nie ma i ominięcie tych wszystkich kozackich miejscowek to zbrodnia!

Pewnie znowu zaliczę Lysebotnvegen i w końcu zrobię trasie w koło Jotunheim. Zawsze to tylko część trasy tam robiłem. Plus jakiś kilkudniowy treking, niemniej jednak dalej niz Narvik
@Kotniepies: No cóż to tutaj masz przeciwną opinię :) nie wiem jakie Ty masz podejście do podróżowania, ale ja przede wszystkim szukam przygody, pięknych widoków, frajdy i zazwyczaj lubię też mieć cel :) wyprawa na Nordkapp dostarczyła mi wszystko to co chciałem :) to tylko moja opinia - ale w momencie gdy tam dotarłem przy akompaniamencie surowych ale pięknych widoków jakich dostarcza północ, reniferów i świadomości jak zajebista to była podróż