Wpis z mikrobloga

@KlawyMichau to, ze w paru państwach jest lepiej nie oznacza, że Norwegia nie jest w czołówce. Moja siostra mieszka tam od 6 lat z mężem, przez pierwsze dwa lata utrzymywali się tylko z 1 i to kiepskiej pensji, więc jest to spokojnie mozliwe. Z resztą piszesz tak jakby w Polsce nie trzeba było mieć dwóch pensji, tutaj nawet przy dwóch żyje się od pierwszego do pierwszego.
@KlawyMichau: polak cale zycie widzi zachodnicb sąsiadów którzy mają lepiej. Zamiast ich naśladować to siedzi w swojej biedzie bo tak robila mama i babcia wiec to jest dobre, wspaniala tradycja, wspaniala kultura, jednym slowem konserwatym, ale polski konserwatyzm który jest ułomny, oczywiscie są na swiecie inne konserwatyzmy ktore sa SKUTECZNE w zarabianiu pieniedzy. Polski taki nie jest. A potem zdziwienie i frustracja że jest słabo. Stąd takie mówienie o własnym kraju.
@KlawyMichau:

Dziwne, że jeszcze nikt nie wrzucił Schopenhauera, to czynię honory:

Najmniej wartościowym natomiast rodzajem dumy jest duma narodowa. Kto bowiem nią się odznacza, ten zdradza brak cech indywidualnych, z których mógłby być dumny, bo w przeciwnym wypadku nie odwoływałby się do czegoś, co podziela z tyloma milionami ludzi. Kto ma wybitne zalety osobiste, ten raczej dostrzeże braki własnego narodu, ponieważ ma je nieustannie przed oczyma. Każdy jednak żałosny dureń, który
@wicked1009
Skoro Twoja siostra żyła na jednej kiepskiej pensji to jej poziom życia był prawdopodobnie nizszy niż przeciętnego Polaka.
Ale jest dość sporo takich ludzi, przeważnie uciekają z Polski przed komornikiem ( ͡º ͜ʖ͡º)
@KlawyMichau możliwe, ale teraz mając dwie pensje pewnie żyją lepiej niż 90% Polaków. Z resztą co to za kraj, ze dwie osoby wykształcone (inb4 gownokierunek, otóż nie tym razem) muszą wyjeżdżać za pracą. I nie, nie uciekali przed komornikiem. Obiektywnie Polska jest po prostu gównianym krajem do życia.
@wicked1009
Nie przekonasz mnie, zbyt wielu mam znajomych, którzy mieszkają w NO od lat, choćby mój dobry kolega Mindeugas, który żałuję, że wyjechał ale nie ma już sensu powrotu na Litwę (kredyt etc.)
a żyje tam 12lat.
Ja po powrocie do Polski nie odczułem żadnego spadku poziomu życia, być może główną rolę gra tutaj mój zawód ale obecnie wyjazd do Norwegii na stałą emigrację w celach zarobkowych nie ma sensu, jak mówiłem
@elf_pszeniczny Niezłe fikołki intelektualne robisz by tylko usprawiedliwić ojkofobię.
Na wykopie akurat ojkofobii jest pełno co widać właśnie w gorących gdzie wpisy w stylu "Polska jest bardzo zła bo ja tak mówię i koniec" mają pełno plusów i pochwał.
Bardzo rzadko się zdarza żeby jakiś wpis na wykopie krytykujący Polskę zawierał konstruktywną krytykę. Zazwyczaj to typowe przekrzykiwanie, ataki personalne, dowody anegdotyczne.
@Fighter_forGlory
> @KlawyMichau: powiedz mi jakie polacy maja miec powody aby sie uwazac za lepszych, skoro stereotypowo na zachodzie patrza na nich gory?

Polacy nie mają absolutnie żadnych powodów by uwazac się za lepszych.
Polacy mają za to pełne prawo i ogromne spektrometrum powodów do tego by czuć się równymi wobec innych europejskich narodów.