Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #dacia

Dacia Stepway

Zauważyłem że wiele osób w moim otoczeniu jeździ tym modelem(różne wersje). To naprawdę bardzo korzystne auto w cenie(kupno), użytkowaniu (duży komfort?), utrzymaniu (ubezpieczenie, naprawy). Jeszcze pół biedy to kupić ale ile trzeba zarabiać aby dać radę to utrzymać nie wykrwawiając się? Ma ktoś i może się podzielić obserwacjami z rocznych wydatków?
Pobierz
źródło: comment_1595672101rkhCSZYpIuT0i1NA0UrVHi.jpg
  • 24
@rbk17: Mam logana II - jeździ się tym w miarę ok do prędkości 90 -100 km/h powyżej hałas w kabinie jest okropny. Mam 1.2 w LPG który pali 7L LPG w cyklu mieszanym. Jako wozidło się sprawdza. Kupiłem bo chciałem mieć spokój na 5 lat. Wszystkim zajmuje się ASO i mam wywalone na te wszystkie Januszowe warsztaty. Drugi powód zakupu tego wozidła to rynek aut używanych w PL czyli patologia naciągania,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szczurek_87: tak jak kolega tylko mój Logan ma już 5 lat. Komfort słaby, ale jeździ i tani jest. A jak jakaś menda porysowała mi auto to bez spiny, choćbym miał wymieniać zderzak to i tak fortuny nie wydam. No i naprawy tanie.
@rbk17 moj tata kupil sobie nowke po przejsciu na emeryture. Chwali sobie, bo i na grzyby ze spokojem pojedzie i dojedzie gdzie chce. Ma manualna klime i mozliwosc wylaczenia start-stop przyciskiem. Pali tyle co nic. Auto dla starszych ludzi. Ciekawostka bylo dla mnie, ze wydech jest z nierdzewki.
1000 zł rata na 4 lata, opłata wstępna pare tysięcy 10% wartosci, ubezpieczenie 2000 zł, przez trzy lata opłaty paliwo, ubezpieczenie i serwis w okolicy 300 - 900 zł.

Nie ma automatów nawet w wersji maksymalnej za 60k. Poza tym spoko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rbk17: Dacie to najlepsze auto do firmy dla większości pracowników poza szczeblem kierowniczym. Tanie jak barszcz, w leasingu AC w razie czego pokryje i nikt go nie ukradnie.
W dodatku proste silniki i w środku ma przeważnie tego bluetootha to i więcej do szczęścia nie potrzeba.
Komfortu też nie.
To ma jeździć i zarabiać na siebie.

A prywatnie to nie wiem, choć czasem lepiej tania nówka niż zgruzowana klasa premium, gdzie