Wpis z mikrobloga

Jeden Mireczek napisał dzisiaj "od 500 lat w Kościele Szwecji nie ma celibatu i myślę że to jest kluczem do tego, że w tym Kościele nie ma przypadkow pedofilii bo pastor (czy pastorka) mają swoich własnych małżonków i dzieci" i takie mnie feelsy wzięły, dlaczego księża wykorzystują małe dzieci, skoro brakuje im seksu to mogliby przecież zrobić to z dorosłymi kobietami, a nie z małymi dziećmi i to przeważnie z chłopcami( _) #pytanie #religia #chrzescijanstwo #s--s
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Prettylittlepsycho @agaja : Jako agnostyk i stary bezbożnik wątpię czy to się tak przekłada. Czyli co...No nie mogę się ożenić i pobzykać bo grzech, nie mogę mogę wziąć kochanki bo grzech, ale już bzyknąć ministranta czy chórzystę to spoko, bo nie mam innych opcji i to nie jest gorszy grzech? Nie dodaje się ( ͡° ʖ̯ ͡°) A tak wygole polecam agnostycyzm ateizm i problemy znikają
  • Odpowiedz
@Riczard: no jak dla mnie to jesy wyjatkowo debilny argument.
Pedofilami bywaja tez ludzie normalnie zyjacy w zwiazkach.I p-------a to nie jest zasteoczy s--s, a pociag do okreslonych cech.
  • Odpowiedz
@Jell-o: co do mapy - według mnie to nie jest korelacja z protestantyzmem (bo m.in. Francja była związana z katolicyzmem, a nie protestantyzmem, a też ma wysoki wskaźnik). Wydaje mi się że może chodzić o dwie rzeczy - jedną grupą z wysokim wskaźnikiem są kraje mało rozwinięte, w których rzeczywista ilość przypadków (łącznie z niewykrytymi) być może jest duża - w związku z czym jest większe prawdopodobieństwo wykrycia pojedynczego przypadku.
  • Odpowiedz