Wpis z mikrobloga

Potrzebuje samochodu na dojazd do pracy itd, mam trochę ponad 10k na ten cel.
Nie znam się zbytnio na samochodach a poprzedni to była studnia bez dna (A4 b5), chce kupić coś małego w miarę "świeżego" min 2005r. I koniecznie w LPG. Moim głównym kandydatem jest Grande Punto 1.4 75-95km. Co myślicie o Punto i na co zwracać uwagę przy kupnie? Nie chce znowu się wylądować w skarbone gdzie naprawy wynoszą rocznie więcej niż cena samochodu. Doradzcie mi coś :)
#motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa
  • 37
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ks2m: no właśnie bardzo dobrze stare znane 1.4 fire @ItsZaczi: jak już to wersja 95 koni mniej to muł trochę.
Ogólnie to wyznacznikiem dla mnie nie był by model tylko co znajdziesz bliżej w jak najlepszym stanie i historia imo
@ItsZaczi: miałem taki dylemat 2 lata temu, taki sam budżet, wziąłem grande punto 1.4 8v z 2006 i żałuję, drobne, ale kosztowne awarie mnie dobijają (ostatnio linka wybieraka - 300pln, w styczniu alternator - 600pln), w ubiegłym roku podobną kwotę wydałem
@xionze: nie, po prostu żeby go zdjąć trzeba rozpiąć rurki klimy, więc serwis klimy w pakiecie. Dodam, że to nie był pierwszy serwis alternatora w tym aucie
@ItsZaczi: samochodu ci nie doradzę, ale rozważ opcję kupienia czegoś za 7k i zamontowania samemu instalacji lpg za 3k. Wtedy masz pewność, że instalacja jest ok, jest nowa i masz gwarancję. Ja miałem dwa wcześniejsze auta z gotową lpg i ogólnie to okazało się, że to jakieś najtańsze wersje gdzie nic nie można ustawić, albo, że papiery już dawno pogubione. Teraz założyłem sam i jeździ jak złoto (ale dopiero jakieś 25
@ItsZaczi: mam Grande Punto 1.4 16v 95 koni od 4 lat, autko bardzo przyjemne. Jedyny minus tego samochodu to ten na akumulatorze ( ͡° ͜ʖ ͡°). A tak serio to jak każdy Fiat drobne naprawy, jak kabel masowy do silnika, czujnik wciśnięcia stopu, pekajaca wiązka do klapy bagażnika, wiązka w przełączniku zespolonym. To dasz radę sam ogarnąć, a z takich grubszych rzeczy to po 15 latach powoli
@ItsZaczi: Kupiłem ostatnio na dojazdy Rentę Megane II 1.6 benzin 110km 2004r. 6500zl trasy do pracy 70km w tym 50 autostradą. Auto bezposrednio od pierwszego wlasciciela, bardzo zadbany, do zrobienia byl rozrzad, poduszka, przewody hamulcowe, no i wlozyc LPG ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na ten moment okolo 10tys wychodzi wszystko i jestwm zadowolomy. Bardzo cicho w srodku nawet przy autostradowym 120km/h. Spalanie na ten moment wyliczylem 9l
Nie bierz punto... studnia bez dna, a chrupanie jak rdza zjada blachę to słychać 200 m dalej. Silnik spoko, części w miarę tanie, ale praktycznie co miesiąc trzeba coś naprawiać. Może micra? (koleżanka ma, praktycznie bezawaryjny). Poszedłbym też w clio, żonie kupiłem jakiś czas temu i jestem w sumie zadowolony, ona też. Nie wiem dokładnie jak starsze modele, ale ponoć były znośne. Trzymaj się z dala od fiata (awaryjne, ale tanie w