Wpis z mikrobloga

ok, jest go tam więcej, że chodzisz do kościoła?


@Sakura555: No jest, bo jest więcej ludzi kościół= wspólnota, samemu można wpaść na różne dziwne interpretacje i szuryzm jak Chojecki. No i generalnie człowiek jest istotą społeczną, a nie samotną wyspą.
  • Odpowiedz
  • 16
@dolan_plusk
@Sakura555
@djtartini1
To że jedna szkoła zaniża poziom nie oznacza że wszystkie szkoły są do niczego, to ze w podstawówka była słaba nie oznacza ze liceum tez będzie zle. Jest dużo dziwnych akcji w kościele i są księża którzy z tym walczą. Nie jest tak ze należysz do Wspólnoty i zgadzasz się z nią w 100% Masz swoje zdanie i możesz je wyrazić. Każdy chodzi do kościoła z
  • Odpowiedz
Po tym co kościół odwalił z Kurskim brzydzę się tą instytucją i mam na nią jeszcze większy wnerw.


@Sakura555: ale co odwalil? uniewaznienie malzenstwa to nie magia dla wtajemniczonych tylko normalny proces
  • Odpowiedz
to potrzebujesz innych ludzi, żeby bardziej wierzyć? Im więcej wyznawców to tym więcej boga? Szuryzm to dla mnie takie myślenie.


@Sakura555: Nom, dokładnie. A potrzebujesz innych ludzi, żeby żyć w społeczeństwie? Niby można żyć samemu w piwnicy, ale na dłuższę metę to trudne, życie składa się z ludzkich relacji. Samemu możesz się uważać za człowieka bez skazy, ale dopiero relacje z innymi to weryfikują. Nie musisz się zgadzać z tym,
  • Odpowiedz
@Sakura555: Generalnie Kościół Katolicki tworzą ludzie, a tam, gdzie ludzie, tam także pycha, chciwość.

Jak w demokracji, złapiemy skorumpowanego polityka, to nagle uważamy, że ustrój demokratyczny jest zły? Czy jeśli zachorujesz i pójdziesz do lekarza, który zamiast wyleczyć pogłębi dolegliwości, to twierdzimy, że szpitale nie mają sensu bytu?

W Kościele byli, są i będą jednostki niewierzące o słabym kręgosłupie moralnym, które na przykład są tam z pobudek polityczno-finansowych. Budzi to moją odrazę, ale to nie nam oceniać sprawy Kurskiego. Każdy ma swój rozum, wiarę, po to mamy wolną wolę, aby samemu postępować według własnych
  • Odpowiedz
@djtartini1: Życie w społeczeństwie to jedno a Twoje prywatne modlitwy w samotności, nie dla widoku to drugie. Nawet biblia zachęca do tego, żeby modlić się w samotności. Mylę się? Relacja z Bogiem to też relacja. Już jakąś masz. To tak jak relacja z żoną, na kiego wała potrzebna Ci jeszcze jej teściowa, teść, rodzeństwo, dziadkowie. Za ciasno mi się w łóżku robi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 17
@GrubyGrubiutki: Ale taka jest prawda z tym stadem baranów.

Z moją babcią mam spinę o to, bo ja jestem ateistą i antyklerykałem przy okazji, a babcis nie może tego rozumieć. I na pytanie czemu mam wierzyć, co mi to daje, odpowiada 'bo tak Cię wychowałam! Masz chrzest, masz komunię, do kościoła jak byłaś młodsza chodziłaś!'. Tutaj nie ma jakiegoś innego powodu. Większość ludzi chodzi, bo ich nauczono że tak trzeba.
  • Odpowiedz
@MangoZjem: oficjalne.Unieważniliby Twój ślub kościelny gdyby Twój luby byłby impotentem albo był spowinowacony z Tobą. Kurski impotentem nie był bo miał 3 dzieci z byłą żoną ani nie był z nią spowinowacony. Mimo wszystko wielki politykier więc KK poszedł na rękę i zrobił wyjątek. Wiadomo są równi i równiejsi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Sakura555: kurde to musze spytac do jakiej kasty nalezy moja mama - nauczycielka ze wsi, ze dostala uniewaznienie od kosciola. a jak widac moj ojciec impotentem tez nie byl. doucz sie kiedy mozna uniewaznic malzenstwo a potem wypisuj glupoty, przynajmniej bedziemy miec pewnosc, ze nie wynika to z niewiedzy
  • Odpowiedz
uniewaznic malzenstwo


@MangoZjem: wiek młodociany (14 lat dla kobiety i 16 dla mężczyzny),
niezdolność płciowa (impotencja),
istniejący węzeł małżeński ( małżeństwo z inną osobą),
różność religii (ślub z
  • Odpowiedz