Wpis z mikrobloga

@Sakura555: o brawo, sama znalazlas. nie byl alkoholikiem. wiele z tych powodow ktore wymienilas mozna naginac bo nie sa precyzyjne. malo tego, uniewaznienie jest dostepne dla szarego czlowieka. no ale to kurski i kosciol #!$%@? bo tylko elita moze uniewazniac xD
  • Odpowiedz
@MangoZjem: wiesz chodzi o to, że on powtórnie się też hajnął w kk. Twoja mama też się powtórnie hajnęła w kościele? Bo ja słyszałam, że w kościele ślub to tylko raz można brać.( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@krolik_wie_lepiej: Mi się wydaje, że tych powodów do unieważnienia małżeństwa jest tyle, że spokojnie (dla chcącego nic trudnego) można znaleźć lub podciągnąć jakieś zachowanie pod te powody.

Nie wiem dokładnie, bo specjalistą od prawa kanonicznego nie jestem, ale z tego, co czytałem to dawniej sprawa przechodziła przez kilka "instancji". Może rzeczywiście nie miało to znaczenia, gdy powód był oczywisty, a koperta z odpowiednią zawartością również się zgadzała.

Mam dalszego znajomego, który kilkanaście lat temu zapłacił 3000 zł za unieważnienie małżeństwa (miał już dziecko), nie znam szczegółów, ale mówił, że jego przypadek podciągi pod problemy psychologiczne i raczej idzie to załatwić zawsze, o ile będzie odpowiednia suma w
  • Odpowiedz
@Sakura555: rozumiem, ze pytasz o koscielny. powodow jest wiele, dla niektorych to tradycja, dla innych manifestacja uczuc, dla innych serio kwestia wiary. problem jest taki, ze nie przewidzisz co bedzie za 20 lat. czy partner nie zacznie zdradzac, zaniedbywac itd. i w druga strone - czy Ty nie zaczniesz tego robic. a przez ten nacisk na "na cale zycie" serio tworza sie patologie bo potem taki facet #!$%@? zone po
  • Odpowiedz
po co Twoja mama chciała się znowu hajtać w kościele?


@Sakura555: nie pytalam jej o to, ale podejrzewam ze kwestia wiary. tym bardziej, ze to byl slub jednostronny z tego co pamietam wiec na pewno jej maz na to nie naciskal.
  • Odpowiedz
@Sakura555: ja mam to samo ale po wyborach. Żyje prawie 30 lat i nie pamiętam żeby w wolnej polsce kościół aż tak nawoływał do głosowania na konkretną osobę. Wcześniej było tak oczywiscie, na jakiejś wiosce sugestia itp. Ale nie #!$%@? do tego stopnia co teraz.
  • Odpowiedz