Wpis z mikrobloga

@Sakura555 jako niepraktykujący ale się wypowiem. Większość ludzi jak stado baranów nauczeni od rodziców kultywują wiarę, o której sami nie wiele wiedzą. Ja przeczytałem te zbiory księg i stałem się ateistą. A jak zapytam jakiegoś katolika o fundamenty wiary to nie spotkałem się z osobami które je znają albo wierzą. A do kościoła i tak chodzą.
  • Odpowiedz
@Sakura555:
„Bóg, który stworzył świat i wszystko w nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką” Dz 17:24.
  • Odpowiedz
@Sakura555: zmuszali mnie, ale od około 4-5 podstawówki kupowaliśmy sobie z bratem lody za hajs na tacę i łaziliśmy nad jeziorko. A cytacik z biblii podałem żeby Pani wytłumaczyć, ze katolicy są robieni w bambuko przez purpurowych. Mają nawet swój kraj
  • Odpowiedz
@Sakura555: Generalnie katolicy słysząc takie argumenty odpowiadają, że do kościoła chodzą dla Boga, a nie dla księży. Tylko w takim razie po co dają na tacę, po co słuchają kazań, po co przy każdej okazji podlizują się księdzu?
  • Odpowiedz
@Sakura555: w państwie prawa i tradycji katolickich przestrzeganie nakazów i zakazów państwowych i kościelnych dot. wyłącznie obywateli III kategorii tj wyborców
wiem że to absurd, dlatego gdy pewien mędrzec wyrysował granice Polski rzekł: poznaliśmy oto granice absurdu
  • Odpowiedz
@Sakura555: Generalnie katolicy słysząc takie argumenty odpowiadają, że do kościoła chodzą dla Boga, a nie dla księży. Tylko w takim razie po co dają na tacę, po co słuchają kazań, po co przy każdej okazji podlizują się księdzu?


Kwestia katolicyzmu to sama msza i komunia święta, katolicy wierzą że spożywając ciało Chrystusa (okrągły opłatek) będą zbawieni. Żeby móc przystąpić do komunii trzeba być w stanie łaski uświęcającej (po spowiedzi i
  • Odpowiedz