Wpis z mikrobloga

@IrytujacyTypek: W ogóle do dupy są te wagi. Gdy kupowałem to wiedziałem że nie poda mi prawidłowego bf ale myślałem że chociaż mniej więcej będzie to działać.

Wychodzi na to że w tej wadze BF obliczany jest proporcjonalnie w stosunku do wagi.
Gdy waga pokazuje więcej to pokazuje więcej zarówno BF jak i wagi mięśni, gdy waga spada to spada BF i spadają mięśnie.
Proporcje są zachowane.

Gdy przykładowo zjem duży
@Andrzejek13: Nie wiem jaką kupiłeś sobie wagę :) Dam Ci kilka rad odnośnie ważenia się na wagach z BIA.

1. Wykonaj pomiar przed wysiłkiem fizycznym.
Podczas wysiłku fizycznego duża ilość wody koncentruje się w ćwiczonych partiach ciała aby szybko dostarczyć składników odżywczych oraz usunąć produkty zbędne. Ten proces zaburza impedancję. Dlatego, aby zminimalizować błąd należy przeprowadzać analizę składu ciała przed wysiłkiem fizycznym.

2.Wykonuj pomiar przed prysznicem czy kąpielą.
Branie prysznica czy
@IrytujacyTypek: Ja wiem jak się ważyć, waga jest po prostu do dupy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ważę się codziennie rano i po prostu widzę w lustrze że procent tłuszczu spada a mięśnie rosną (progresuję z ciężarami).
No a waga zawsze pokazuje że gdy BF spada to spada też tkanka mięśniowa i odwrotnie.
Obserwuję to od kilku miesięcy i wyniki mam zapisane w apce, robię sobie też co
@3brd: Powinna pokazywać mniej i to robi. Problem w tym że po prostu oblicza sobie BF z jakiegoś wzoru na podstawie całkowitej wagi a nie mierzy rzeczywisty BF. Tak to przynajmniej wygląda.
@vizori: @Andrzejek13: kupiłem wagę Huawei i ona również ma pomiar tłuszczu itd. traktowałem to oczywiście w ramach ciekawostki. No i chciałem dokładnie znać poziom tłuszczu w moim ciele żeby dokładnie sprawdzić po pewnym czasie efekty diety, czy zaszła rekompozycja itp. zrobiłem badanie o nazwie densytometria i różnica obu pomiarów wyszła jedynie 1,5%. Nadal traktuję to jako ciekawostkę ale za kilka tygodni zrobię kolejny pomiar i jestem ciekaw efektów.
wrzuć zdjęcie bebzola przy 14% bodyfat ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@shaelix92: Nie, no faktycznie jest więcej niż 15% ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@1marcin1: Zawołaj jak zrobisz kolejny raz, też jestem ciekaw. Ciekawe jaka byłaby różnica jakby to porównać z tym badaniem (którego nazwy nie pamiętam) gdzie zanurza się ciało w wodzie.
@Andrzejek13: zobacz sobie na kanale alana thralla on kiedyś robił pomiary różnymi metodami i porównywał, było też to w wodzie.
Plan mam taki żeby zrobić drugie badanie po upływie miesiąca czyli za jakieś trzy tygodnie.