Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
#alkohol #alkoholizm

Siema Mirki.

Zero alko od trzech miesięcy. Obecnie pierwszy długi urlop bez alko, leci piwko bezalkoholowe.

Trochę brakuje tego chilloutu i luzu, ale daję radę.

Nie miałem poważnych problemów z alko, ale i tak w mojej opinii piłem za dużo.

Ważne pytanie. Jak tłumaczycie znajomym i rodzinie że nie pijecie? Na mnie patrzą jak na idiotę, pytają czy żartuję, czy chory jestem itd. Dramat jakiś, jakie to w naszym kraju dziwne, że ktoś nie pije.

Pozdro ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 21
@Minetqa: Teoretycznie nie mam obowiązku tłumaczyć dlaczego nie piję, bo to moja sprawa. W praktyce zdarza się, że to robię i powody podaje różne, w zależności od tego, z kim rozmawiam, tzn. im kogoś znam lepiej tym dokladniejszy powód podaję:
- alkohol mnie już nie bawi,
- lubię mieć pełna kontrolę nad sobą,
- źle na mnie działa,
- źle się czuję po piciu i nie warto,
- kilka razy w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@KingOfTheWiadro: dziękuję kolego.
Kilka z Twoich tłumaczeń praktykuję.

Do tej pory nie zdawałem sobie sprawy, jak dziwnie są postrzegani ludzie którzy nie piją ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ja często jak się wkurzę to lecę po bandzie i mówię, że nie piję, bo jestem alkoholikiem, tylko później zbieram #!$%@? od żony i słucham tekstów, że mnie #!$%@?ło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@travisbickle1899: właśnie, ludzie powinni bez tłumaczenia zaakceptować fakt, że odmawiam. Pomysł z tabletkami jest niezły. Ja regularnie śmigam na siłkę i chyba zacznę mówić, że przez sterydy nie mogę pić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Minetqa: Kiedyś widziałem "jak tłumaczyć, że nie jesz mięsa", koleś proponował żeby mówić "Lekarz mi zalecił" i nie drążyć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ile według ciebie to "za dużo", że ograniczyłeś? (jeśli można wiedzieć)
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Minetqa: mowisz ze nie pijesz i tyle. Nie tlumacz sie. Ja dzisiaj wypilem piwko a poprzednie w czerwcu... tamtego roku ¯_(ツ)_/¯

Poza piwem nie pije alkoholu od ponad 10 lat. Znajomi po ~3 miesiacach juz sami innym mowili "jemu nie lej on nie pije".