Wpis z mikrobloga

Dobra to moje ostatnie podejście do roweru. Liczę na to, że ktoś mi w końcu doradzi. Szukam gravela, ale oczywiście każdy mi gada, żebym z obecnego MTB zrobić coś na jego "kszałt"...
Prosto i zwięźle.
TREK PROCALIBER 9.6 ( 2019 ) - czy jest sens zmienić z przodu blat, + opony z 2'20 na 2'00 z mniej agresywnym bieżnikiem ? Chciałbym jeździć już więcej po szosie, oczywiście nie ograniczając się tylko do niego. Przyznam, że na treku jeździ się przyjemnie, ale na szosie 40km/h wyciągnąć tyle to ciężko już. Dodatkowo wrzucić do niego sztywny widelec... Ma to jakiś sens, czy dać se spokój i kupić po prostu gravela? Myślałem o ACCENT FURIOUS, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

#gravel #rower #cokupic #doradzcie
  • 17
@panato: Możliwe, ale w nowej konfiguracji nie będzie ani to mtb ani nie będzie to wygodne, no ale DOŁEŚ 8 TYSIĘCY TO NA #!$%@? CI NOWE KOŁO ? Mi przez takie gadanie odechciewa się jeździć. A jak chcę wyjść to sie zaczyna #!$%@?
@SirH8: szczerze - procalibery to świetne maszyny do maratonów, ja bym nie kombinował i zostawił stock albo sprzedał jeżeli nie masz miejsca. Kup sobie tribana rc po taniości i albo się zakochasz, albo będziesz miał argumenty do szydzenia z tego całego gravelowo-szosowego świata.
@SirH8: zmiana opon powinna być całkiem niezłym (i tanim!) rozwiązaniem na początek – w swoim MTB mam już trzeci sezon semi-slicki Schwalbe CX Comp, na pierwszych kilometrach spadek oporów toczenia wywarł na mnie wrażenie zbliżone do jazdy ze wspomaganiem elektrycznym, a można znaleźć ogumienie z jeszcze mniej agresywnym bieżnikiem. Później, jeśli wzrost średniej i spadek oporów okaże się niewystarczający, możesz rozważyć zakup rzeczonego gravela, jeśli masz kasę nie ma co oszczędzać
@SirH8 Jak zacząłem jeździć więcej po szosie, to założyłem do swojego MTB 26" lemondkę i opony slick Schwalbe Kojak 2,0. Spokojnie po płaskim jeździłem długie odcinki z prędkością 34-36 km/h a ostatnią 50 km przed zmianą zrobiłem że średnią w okolicy 29 km/h. W końcu przesiadłem się na szosę a do MTB wróciły terenowe opony, ale wiem, że na pewno nie kupię gravela. Po lekkich szutrach spokojnie można cisnąć szosą, a w
kasin - @SirH8 Jak zacząłem jeździć więcej po szosie, to założyłem do swojego MTB 26"...

źródło: comment_1595004297ga46mZoR7HaA7HAeITOSQa.jpg

Pobierz