Wpis z mikrobloga

@Tylko_noc Myślałem że nie uda mi się znaleźć randomowego skrzyżowania z neta ale jednak się dało, jest, oto ten fejk: Ugory
Ugory, 85-132 Bydgoszcz
https://maps.app.goo.gl/Jc3tuKSxsojRWiWg8 Od razu pytanka, prośba o odpowiedź: 1. Czy to jest łamane pierwszeństwo? 2. Jak tam sygnalizować? 3. Jeżeli ta tablica jest niezgodna z rozporządzeniem to należy ją zdjąć, zatem co tam trzeba dać w zamian co będzie zgodne z rozporządzeniem?
@Tylko_noc No ale nie ma tam ronda, czyli należy włączać prawy jadąc drogą z pierwszeństwem? W sumie to włączanie tam niewiele zmieni ale ja bym nie włączał. Przytoczylem ten przykład jedynie dlatego aby pokazać, że nie zawsze da się wskazać w którą dokładnie drogę chcesz skręcić, na skrzyżowaniu w kształcie X jak najbardziej się da stosując interpretację ministerstwa, problem w tym że ministerstwo nic nie mówi o 5, 6 lub więcej wlotach
@boglos93 Zgadzam się z tym instruktorem ale to ciekawe, przecież na egzaminie na PJ wymagają włączania kierunkowskazów nawet jak jedziesz cały czas tym samym pasem ruchu, np. jeżeli ten pas skręca na skrzyżowaniu, czyli jest tzw. łamane pierwszeństwo, jak zdałeś egzamin jadąc zgodnie z wytycznymi tego instruktora?
@vertical hmm w sumie to bylo 9 lat temu... W sumie przez ten okres napierdzielam mase km i nie zdarzyl mi sie mandat czyli raczej egzamin egzaminem a zycie weryfikuje, jak jestem u siebie nie wrzucam, gdzies jade to wrzucam
Jeszcze raz powtórzę, podstawowe pytanie to KIEDY jest zmiana kierunku jazdy.


@vertical: Generalnie, nie musisz znać definicji (która nie istnieje) zmiany kierunku jazdy, żeby wiedzieć czy jadąc łamanym pierwszeństwem zmieniasz kierunek jazdy. Ponieważ wynika to z samej dyspozycji znaku T-6a, zgodnie z którą znak ten jest stosowany tylko w sytuacjach gdy droga z pierwszeństwem zmienia kierunek na skrzyżowaniu. A więc widząc znak T-6a wiesz, że droga z pierwszeństwem zmienia kierunek na
@horizontal_vertical Znam Twój pogląd na tę sprawę bo ostatnio czytałem Twoje posty o tym a Ty znasz mój i nie wiem czy dyskusja ma sens bo ani Ty mnie nie przekonasz ani ja Ciebie. Ale OK, mogę spróbować wnieść coś do dyskusji. Jadąc cały czas drogą z pierwszeństwem, nawet łamanym, nie zmieniasz kierunku jazdy tak jak nie zmieniasz go kręcąc kierownicą na zakręcie. Absolutnie nie zgadzam się że kierunki jazdy nie zależą
@vertical:

Ale należy zadać sobie pytanie co rozumiemy przez "rację"? Ministerstwo opiera się w interpretacji o PoRD i rozporządzenie ws. sygnałów i znaków drogowych. Jego interpretacja jest spójna z ww. aktami prawnymi.

Bo nie wiem czy mówimy o racji, nie wiem jak to nazwać, "wyższej", "globalnej", czy o racji w rozumieniu przepisów? Bo dla mnie w tym przypadku "racja" oznacza zgodność z przepisami.

To trochę jak z tym skręcaniem w lewo
Ministerstwo opiera się w interpretacji o PoRD i rozporządzenie ws. sygnałów i znaków drogowych. Jego interpretacja jest spójna z ww. aktami prawnymi.


@horizontal_vertical: tym samym PoRD i rozporządzeniu, w którym nie ma ani słowa o tym, czym jest zmiana kierunku jazdy?

Tylko, że znów PoRD, tak jak wspomniałem, w żaden sposób nie wiąże opuszczania drogi ze zmianą kierunku jazdy, a wręcz przeciwnie, dopuszcza możliwość zmiany kierunku jazdy z pozostaniem na
Pobierz vertical - > Ministerstwo opiera się w interpretacji o PoRD i rozporządzenie ws. sygn...
źródło: comment_1595235203g86O9vF3NG4XYam4tHd4QA.jpg
@horizontal_vertical: Jeszcze słowo o tym, że przykład z kręceniem kierownicą jest bardzo dobry do tłumaczenia zmiany kierunku jazdy, czyli że zmiana kierunku jazdy nie ma związku z kręceniem kierownicą. Poniżej przykład dwóch miejsc - znane rondo w Dąbrowie Górniczej (poprawiłem słabo widoczną linię przerywaną, aby było widać, że jest tam jezdnia biegnąca dookoła wyspy) i łamane pierwszeństwo w Bytomiu. O rondach znam Twoje stanowisko więc wydaje mi się że wiesz, kiedy
Pobierz vertical - @horizontal_vertical: Jeszcze słowo o tym, że przykład z kręceniem kierown...
źródło: comment_1595237220SxXEYXVVm6LuviOlhq2gDv.jpg