Wpis z mikrobloga

@Czarny_Klakier: Nie do końca wiem do czego pijesz wołając mnie, ale wytłumaczę łopatalogicznie, bo chyba trzeba.

Jeśli znak jest taki jak ten na obrazku po lewej, to trzeba dawać kierunkowskaz jadąc główną. Jeśli jak ten po prawej, nie.

Przy stosunkowo łagodnym skręcie drogi głównej widywałem zarówno wariant pierwszy, jak i drugi. Op narysował dosyć łagodne odbicie, dlatego użycie kierunkowskazu nie jest oczywiste, i znaczenie ma to, jak skrzyżowanie jest oznaczone. Nie
GaiusBaltar - @Czarny_Klakier: Nie do końca wiem do czego pijesz wołając mnie, ale wy...

źródło: comment_1595012169WuqRPB3AZZC1EQPZRl8O0H.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Tylko_noc No ale ten znak A4 ostrzega o zakręcie na którym jest skrzyżowanie z łamanym pierwszeństwem. Ale OK, pewnie powiesz błąd w oznakowaniu lub że znak nie dotyczy tego zakrętu. No to inny przykład - interpretacja ministerstwa świetnie się sprawdza na skrzyżowaniach w kształcie krzyża, już to pisałem, tylko jak według ministerstwa sygnalizowac na poniższym skrzyżowaniu? Bo według mojej interpretacji w 3 drogi z lewej lewym, droga z pierwszenswem żaden, droga w
vertical - @Tylko_noc No ale ten znak A4 ostrzega o zakręcie na którym jest skrzyżowa...

źródło: comment_1595014894BfcvWyrgQ9j1R6KMO6uEIM.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@vertical: to jest inna kategoria znaku drogowego (T). rownie dobrze mozesz mi pokazac stop (B-20)
jezeli trzeba wymyslac nieistniejaca organizacje ruchu zeby udowodnic taka teze to znaczy ze jest bezuzyteczna ;)
  • Odpowiedz
@GFOzon Ale pierwszeństwo przejazdu nie definiuje, która droga jedzie "prosto", a która nie. W tym przypadku jak jedziesz prosto to nie dajesz, jak jedziesz jak droga z pierwszenstwem to dajesz bo skręcasz.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cytmirka:

@GFOzon: Pewnie nie trzeba, ale jest to kulturalniejsze w stosunku do osób które np. z drogi po lewej chcą skręcić w lewo i czekają aż ten z drogi z pierwszeństwem przejedzie (a mogą jechac na równi)

@cytmirka: no chyba raczej nie mogą jechać na równi
  • Odpowiedz
@GFOzon: jeden #!$%@? gdzie pojedziesz i tak następna osoba pojedzie zgodnie z zasadami i zasada prawej ręki wiec czy wrzucisz czynie to nic
  • Odpowiedz
@GFOzon: mam takie skrzyżowanie pod domem tylko idealnie 90 stopni, ruch tu bywa czasem spory, choć płynny bez korków. Ludzi którzy na takim skrzyżowaniu nie włączają kierunku skręcając po glownej jest niestety sporo i przez takich spada płynność ruchu. Jak wyjeżdżam z podporządkowanej wprost na główną, a z przeciwka jedzie auto bez kierunku to i tak się zawsze zatrzymuje bo jest duża szansa że gość jednak skręca i przecina mój tor
  • Odpowiedz