Wpis z mikrobloga

Kupuje sobie gdzieś na dniach #ps4 tylko żeby ograć exy. Obecną generacje spędziłem na #xboxone. Na premierę next genów biere #xboxseriesx ze względu płynnego przejścia wszystkich moich gier, kont, abonamentów i znajomych. #ps5 też prędzej czy później się u mnie pod telewizorem pojawi. Nie ma co ukrywać, że Sony ma lepszą listę exclusivów (xbox oprócz Forzy nie ma dla mnie nic do zaoferowania ze swoich marek) ale kilka gier nie sprawia we mnie uczucia, że muszę już teraz je ograć, a raczej mogę zaczekać. PS3 miałem od 2007 roku i przez całe życie konsoli jedynym exclusivem jaki kupiłem i ograłem na premierę był The Last of Us. Samą serie Uncharted miałem na liscie do ogrania na już, ale zawsze były inne gry które były multiplatformowe, a na nie miałem większe ciśnienie, a Uncharted ograłem jakoś przy okazji między tymi tytułami.
Z takich spraw to spoko, że MS przegrał sprzedażowo tą generacje, przynajmniej musieli oferować co raz więcej i lepiej żeby przynajmniej jakiś udział na rynku osiągnąć, a pojawienie się XGP zmieniło dla mnie całkowicie to w jakiej kolejności i w jakie gry gram. Sony właściwie nic nowego dla graczy prócz VR nie zaoferowało przez 7 lat konsoli na rynku, a hasło 4 the players stało się obrazą graczy w memach. Wyrosłem z kłótni i wychwalania korporacji która chce tylko nasze pieniądze.
Jak wy to wszystko postrzegacie? Proszę o kulturalną dyskusje. #gry
źródło: comment_1594819866JsFOpgHmJNGSf7gttZacM9.jpg
  • 17
Jak wy to wszystko postrzegacie?


@Policjant997: postrzegam to jako normalne podejście. Również zacząłem od One S, potem dokupiłem PS4 Slim, ograłem wszystkie ciekawe exy tej generacji i jestem zadowolony. PS do exów, Xbox do multiplatform i GP. Niestety na tym portalu sam fakt możliwości zakupu obu konsol w cenie Pro / One X przechodzi pojęcie 90% użytkowników.

PS. teraz jest najlepszy czas na zakup plejki bo gierki są naprawdę za grosze.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Policjant997: PCMasterrace jako główna platforma. Konsola od Sony na dostawkę tylko do ekskluziwów. Xbox nie ma dla mnie racji bytu, z tego tytułu, że zawsze modernizuje komputer w miarę na bieżąco co kilka lat i co jedną-dwie generacje GPU, a gry ekskluzywne od Microsoftu wychodzą też na kompa :)
@Policjant997: moja historia z Playstation zaczęła się od PSX. Poza Vitą miałem wszystkie generacje, łącznie z PSP. Przez lata grania w exy, Sony zbudowało moje zaufanie i przywiązanie do marki. Miałem również x360 tylko po to by móc rzetelnie ocenić obie konsole. Obecnie nie widzę potencjału w Xboxie, dużo atrakcyjniejszy wydaje się Switch który jest uzupełnieniem moich oczekiwań jeżeli chodzi o gry. Mimo wszystkich wodotrysków i 12 TFLOPS, zdecyduje się na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Policjant997: Xbox to dla mnie tańsze granie (i nie mówię o wielokontach i innych takich), jest GamePass, ale gdy wychodzi takie Ghost of Tsushima na PS4 to no wiadomo że żal nie ograć. Czekam na PS5 więc. Niestety będzie się średnio prezentować pod tv, jednak wygląd i minimalizm Xboxa One X bije wszystko.
@Policjant997: Mi wyglada na to ze Microsoft probuje zrobic z Windowsa uniwersalny system na wszystko, od telefonu po konsole.

Wiec zalozenie jest takie ze kazdy PC tez bedzie Xboxem jak zainstalujesz odpowiednia apke i bedzie odpalal gry na Xboxa. Tak to rozumiem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Gaelwyn: gier stricte z Xboxa nie będzie odpalał PC, tu i tak musi być albo wersja gry na PC/Xbox albo emulacja jednego na drugim. Sam system operacyjny tego nie załatwi bo różnice w architekturze PC - Xbox są spore.
Jedynym rozwiązaniem jest streaming gier, wtedy różnice architektury nie mają żadnego znaczenia, podobnie jak system operacyjny.
różnice w architekturze PC - Xbox są spore


@sodomek: z tego co slyszalem to wlasnie microsoft chce ujednolicic architekture PC z xboxem. Chociaz nie wiem czy z tego nie wyjdzie cos pokroju custom-built xbox albo mac.
@Policjant997 Miałem i xbona i ps4 i po ograniu exow na PS4 nie ma co robić xD taka prawda, że te gierki są na raz, pozatym na plejce brakowało mi ciągle wybitnej samochodówki, a Forza jest bezkresna ze swoimi forzathonami
@Policjant997 Ja postanowiłem, że kupię Xboxa, po tym jak oddam One S do jakiegoś domu dziecka. Gram głównie w multiplatformy, które kupuję jak mnie zainteresują (w tym roku w sumie na oku mam tylko Legion i Cyberpunka, MOŻE Squadrons) ale w momencie pojawiania się exów od Microsoftu, które mnie interesowały kupowałem Game Passa i to się nie zmieni - opcja tania, fajna i ciekawa, Gearsy i Forza ograne. Także Halo, Hellblade i