Wpis z mikrobloga

Mam bardzo duży zakres tolerancji w stosunku do osób LGBT, W wielu kwestiach starach się ich wspierać.
Ale jakieś granice też mam. Jeżeli gostek, który w żaden sposób nie "upodabnia" się do kobiety, a chce aby nazywać
go Małgorzata oraz używać wobec niego żeńskich końcówek to to jest ten moment w którym ja wysiadam.
Czytam sobie w necie, że zatrzymali jakąś aktywistkę lgbt, patrzę na fotkę a tam zdjęcie faceta. Absolutnie rozumiem, gdyby ta osoba przechodziła hormonoterapię, ubierała się po damsku itd. Ale jeżeli ktoś wygląda w 100% jak facet, ubiera się jak facet, a chce aby mówić do niego Małgorzata i używać żeńskich końcówek to coś tu jest ewidentnie nie tak. Dodatkowo prowadzi fanpejdża o nazwie "stop bzdurom" (xD)
#lgbt #bekazlewactwa
Klimbert - Mam bardzo duży zakres tolerancji w stosunku do osób LGBT, W wielu kwestia...

źródło: comment_1594790834QUnwXGXS5nnLXs65plaZEz.jpg

Pobierz
  • 256
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

biologiczna laska co jest laską i ma damskie imię, a ubiera się w męski sposób


@Klimbert: Nie używaj określenia "biologiczna kobieta", bo biologia nie zawsze poprawnie determinuje płeć (np. zespół de la Chapelle), tylko AFAB lub AMAB (assigned female/male at birth)
  • Odpowiedz
@MadokaDobraWaifu:
Jeżeli znajoma w dżinsach i w krótkich włosach przechodzi hormonoterapię i chce bym mówił na nią (niego) Kacper to nie mam z tym problemu. Ubiera się jak facet, wygląda jak facet, jest w trakcie zmiany płci.
Jeżeli znajoma w dżinsach i w krótkich włosach uważa się za kobietę, ale ma po prostu taki styl bycia to też nie widzę z tym problemu.
Jeżeli natomiast gostek wygląda jak facet i
  • Odpowiedz
@Klimbert:

wybacz ale w stosunku do osoby, która ubiera się po męsku oraz wygląda jak facet nie będę mówił per Pani.

Jeżeli znajoma w dżinsach i w krótkich włosach uważa się za kobietę, ale ma po prostu taki styl bycia to też nie widzę z tym problemu.


Żelazna konsekswencja xD
  • Odpowiedz
@MadokaDobraWaifu: normalna logika.
W pierwszej sytuacji mamy do czynienia z biologicznym facetem, który chce aby mówić do niego per Pani, ale jednocześnie nie chce wyglądać jak kobieta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W drugiej sytuacji mamy do czynienia z biologiczną kobietą, która czuje się kobietą ale lubi nosić krótkie włosy i dżinsy.
  • Odpowiedz
@Klimbert:
Ziomuś przyznaje, że płeć to tylko estetyka a dalej próbuje bronić transfobii XD

W pierwszej sytuacji masz kogoś, kto wygląda jak facet, więc mówisz do niego jak do faceta. 'Wyglądam jak facet, ale mów do mnie jak do kobiety? Nie ma mowy.'

W pierwszej sytuacji masz kogoś, kto wygląda jak facet, więc mówisz do niego jak do kobiety. 'Wyglądam jak facet, ale mów do mnie jak do
  • Odpowiedz
@MadokaDobraWaifu: ok czyli chcesz powiedzieć, że on jako biologiczny facet, chce się identyfikować jako kobieta, ale jednocześnie chce wyglądać i ubierać się jak facet? :-> Może jeszcze z łazienek i szatni damskich chce korzystać?
  • Odpowiedz