Wpis z mikrobloga

Mirosławy, mój kuzyn po spowodowaniu poważnego wypadku samochodowego trafi do ZK na kilka miesięcy :( Kuzyn to typowy wykopowy nerd, chce odbyć karę, zapomnieć i wrócić do normalnego życia.

Jak wygląda pobyt tam, da się to znieść? Podobno wbrew pozorom większość osób to zwykli ludzie jakich widać na ulicy? Jak mogę mu pomóc jako rodzina, mogę bodajże raz w miesiącu go odwiedzać i co jakiś czas wysyłać kasę, albo paczki? Ciężko załatwić sobie w zakładzie telewizor a może nawet starego xboxa?
Czy ktoś z was zna kogoś pracującego w służbie więziennej albo kto wręcz sam odbył karę?

#wiezienie #kryminalne
  • 180
  • Odpowiedz
Przekroczenie prędkości, nieprzyznanie się do winy, mieszanie się w zeznaniach, jedno z osób to malutkie dziecko, w związku czym skończyło się karą 37b (czyli krótka kara pozbawienia wolności połączona z długimi pracami społecznymi)
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej nie no, to pisz od razu dorosłego i dziecko, a nie tak ogólnie dwie osoby, bo w ten sposób minimalizujesz to co zrobił
Ale też polecam "więzienie" z Polsat Play, Orange is the new black ciekawiej się ogląda, ale ma tyle wspólnego z realiami co symetria xd
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej da się znieść, ale trzeba mieć twardą dupę i nie dać sobie wejść na głowę. ZK rządzi się swoimi prawami, pewnie przez pierwszy miesiąc+- będzie na przejsciowkach / zakładzie zamkniętym, potem przeniosą go na polotworek.
Załatwić sobie TV to nie problem, jeśli chodzi o konsolę - to już zależy od zakładu. Pamiętaj, że TV musi spełniać określone warunki - bez pilota, bez telegazety, chyba do 19 calu, płaski. W Lombardzie ~150/200zl.
  • Odpowiedz
@poniedzielskiandrzej: znam kogoś z SW, pracuje na półotwartym zakładzie. Jeśli trafi do takiego, to raczej luzik, do przeżycia. Pewnie mu trochę podokuczaja, ale raczej nie będzie żadnych bójek. Zresztą, ktoś kto ma charakter przegrywa musi się liczyć że będą mu ludzie całe życie dokuczać, taka jest smutna prawda ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
Miałem nieprzyjemność posiedzieć kiedyś i wiecie dlaczego w zakładach karnych zawsze wygrywa obóz przeciwny do obecnej władzy? Bo będzie "amnestia" xddddddddd
  • Odpowiedz