Wpis z mikrobloga

Bitwa o wozy - to był #!$%@? majstersztyk. PKW nie ma niestety szczegółowych danych o frekwencji z 2015, ale pobawiłem się w porównanie frekwencji 2019 vs 2020.

Przeliczając tą deltę przez ilość uprawnionych - gminy objęte programem "wozy+" zaliczyły jakieś 1,35 miliona głosów ekstra, wszystko powyżej 20k - niewiele ponad pół miliona. Zakładając nawet bardzo konserwatywne 60/40 w małych gminach na Dudę - chyba i tak by wystarczyło.

Oczywiście nie można wszystkiego przypisać wozom, ale to część tego boostu frekwencyjnego. W liczbach bezwzględnych wykres jest jeszcze bardziej uderzający.

#wybory #polityka #postkomunistycznepanstwomafijne #polska
Pobierz mucher - Bitwa o wozy - to był #!$%@? majstersztyk. PKW nie ma niestety szczegółowych...
źródło: comment_1594639283Qgxm3bjxUxBMpHXxfQWDGd.jpg
  • 10
@yeron: Może trochę - nie wliczałem na pewno korespondencyjnych (osobna kolumna), W sumie zacząłem też liczyć dla pierwszej vs drugiej tury - co ciekawe, w przedziale 100-200k frekwencja...spadła, na nieco ponad milion dodatkowych głosów oddanych, prawie 700 tysięcy to właśnie małe miejscowości.

A dwa tygodnie temu też już trwały przecież wakacje.

Ech, właśnie widzę, że dałem dupy i zamieniłem kolory :D
Pobierz mucher - @yeron: Może trochę - nie wliczałem na pewno korespondencyjnych (osobna kolu...
źródło: comment_1594667984WuASNbipwvXL9T1o2Slyvd.jpg