Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja
Hej, jeśli kupiłem auto i wpisałem wartość poniżej tysiąc(na części) to mam dwa tygodnie na zgłoszenie tego w urzędzie skarbowym by mi umorzyli podatek?
Bo na zgłoszenie w wydziale komunikacji mam pół roku(bo wirus), czy mogę zgłosić w urzędzie skarbowym bez zgłaszania w wydziale komunikacji(zgłoszę sobie jak będą mniejsze kolejki)?
Pytam, bo powoli mi mija dwa tygodnie, a kolejki pod urzędem skarbowym są ogromne.
dzięki
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RabarbarDwurolexowy: ja nie zglaszalem w ogóle, kupiłem auto półtora roku temu. Od pół roku auta już nie mam i nikt sie nie czepia. Dla pewności nie przerejstrowałem też, jedynie ubezpieczalni zglosilem sprzedaz
  • Odpowiedz
Hej, jeśli kupiłem auto i wpisałem wartość poniżej tysiąc(na części) to mam dwa tygodnie na zgłoszenie tego w urzędzie skarbowym by mi umorzyli podatek?


@RabarbarDwurolexowy: zawsze masz 14 dni kalendarzowych na złożenie deklaracji PCC-3. Możesz zrobić to przez internet i będzie spoko, ja tak zrobiłem i nic się nie czepiają.

@Afera_zbozowa: poniżej 1000 zł trzeba zgłaszać bo mogą stwierdzić że jednak było warte 3000 zł i płać podatek.
  • Odpowiedz
@Afera_zbozowa: możesz rozwinąć? nie rozumiem, jestem zielony, kupiłem toyotę Celice, normalna wartość to pewnie z 5k wedle ich cennika, ale jest rozwalone sprzęgło, zdarty lakier, kilka innych rzeczy, wpisaliśmy to na umowie i daliśmy cenę 1000, czy muszę iść do urzędu skarbowego z umową, by mi umorzyli jakiś podatek, czy też mogę to olać? Wiem że do Wydziału komunikacji mam pół roku, jeśli jednak muszę iść do urzędu skarbowego, to
  • Odpowiedz
@RabarbarDwurolexowy: pobierasz adobe readera, wtyczkę e-deklaracje i ze strony podatki.gov.pl ściągasz deklarację pcc3, wypełniasz jak wersję drukowaną i wysyłasz za pośrednictwem wtyczki, potem pobierasz UPO (urzędowe potwierdzenie odbioru). Jak rozliczałeś tak zeznanie roczne to ogarniesz od razu.
  • Odpowiedz