Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem o co ta afera z pumą. Leszek Bielenda w Głogowie posiada Lwa, i jakoś nikt mu go nie zabiera xD
Ten Lew już z 10 lat normalnie żyje sobie, na posesji prywatnej u tego Pana, oczywiście legalnie, bo też ma założony swój cyrk, ma zezwolenie, no i jedyne afery to miał kręcone, że lew za głośno ryczy i spać w nocy nie można, ale chyba rozeszło się po kościach jakoś. xD
W dodatku jest to okolica szkoły, podobno nawet z klas dzieciaki sobie mogą obserwować na lekcjach lwa, wszystko bezpiecznie, legalnie, w zgodzie z prawem.
Nikt mu nie robił kłopotów, a tutaj byle puma, i już afera wielka.
#puma #nubia #cyrk #zwierzeta #afera #glogow
Hissis - Nie rozumiem o co ta afera z pumą. Leszek Bielenda w Głogowie posiada Lwa, i...

źródło: comment_1594547176n7AKLwLYBVQ0seIte424bH.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@kt13: No niby tak jest, ale czy Ty aby na pewno żyjesz w 100% zgodnie z prawem?
Przypominam, że nie znajomość prawa, nie zwalnia z przestrzegania go, a prawnikiem chyba nie jesteś, chociaż nawet prawnicy całego prawa w 100% nie znają. Chyba do każdego można by się o coś #!$%@?ć, Polska to kraj absurdu.
Jak ktoś widzi, i pozwala Ci jechać pijanej autem, to teraz jak się nie mylę, taka
  • Odpowiedz
@kt13:

Zgodnie z art. 2 pkt 10 kodeksu karnego wykonawczego, organem postępowania wykonawczego jest inny organ

uprawniony przez ustawę do wykonywania orzeczeń. Z kolei wg art. 38 ustawy o ochronie zwierząt, organem

uprawnionym do wykonywania przepadków zwierząt jest organizacja społeczna, której statutowym celem działania >jest ochrona zwierząt, a więc pełni ona w takim przypadku rolę organu postępowania wykonawczego.

Jako takiemu należy się więc organizacji społecznej przy wykonywaniu przepadku każda pomoc ze strony innych >organów i instytucji państwowych, a szczególnie ze strony policji. Jeśli jednak ta stosuje w tym względzie obstrukcję, >należy zgłosić się do sądu (kierującego wyrok do wykonania) z prośbą o wydanie stosownego polecenia policji na >podstawie art. 10 § 1 kodeksu karnego wykonawczego: policja w zakresie postępowania wykonawczego wykonuje
  • Odpowiedz
@Hissis: tu mam nie do końca sprawdzone informacje. Jedne mówią, że sąd od razu przekazał pumę ZOO inni, ze najpierw została orzeknięta jako własność Skarbu Państwa i dopiero później przekazana ZOO. informacje ze strony ZOO i z profilu akcji Vivy
https://www.lexlege.pl/ustawa-o-ochronie-zwierzat/art-38/
ale nikt nie zaprzecza, że ZOO weszło w posiadanie zwierzęcia zgodnie z prawem. "ogrodowi zoologicznemu lub schronisku dla zwierząt, jeżeli jest to zwierzę laboratoryjne lub zwierzę wykorzystywane do celów rozrywkowych, widowiskowych, filmowych, sportowych lub utrzymywane w ogrodach zoologicznych.' A jeśli ktoś zaprzecza no to trzeba to do Sądu kierować, a nie robić lincz na ZOO.

i tak, ZOO weszło bez asysty policji na teren pana Kamila, czego nie pochwalam, ale pamiętajmy, ze doszło do zgłoszenia podejrzenia o popełnieniu przestępstwa (jakiego, nie wiem - nie podano do wiadomości publicznej), a policja zwlekała z interwencja ponad 3
  • Odpowiedz
@kt13: ja to już ten cały cyrk #!$%@? szczerze mówiąc, nie będę się tutaj wykłócał, bo godzinami będziemy jeszcze toczyć tę dyskusję, i się nawzajem obrzucać jakimiś kolejnymi absurdalnymi prawami, lecz finalnie to i tak zarówno Ty, jak i ja w tej sprawie #!$%@? znaczymy, i najlepiej po prostu czekać na rozwój wydarzeń, i dalsze losy tej sprawy. Ja tam wypowiedziałem swoje zdanie, Ty swoje, mamy odmienne, i tyle.

ale
  • Odpowiedz
@kt13: Względem formalnym, tak. Nie chcę serio zaczynać tutaj kolejnej dysputy ideologicznej na ten temat.
Ale idąc tym tokiem rozumowania, to sąd wydał wyrok kierując się nieprawdziwymi informacjami, nie mówiąc już o zachowaniu zasady bezstronności sądu, co jak się nie mylę jest podstawą w prawidłowym funkcjonowaniu tej instytucji.
  • Odpowiedz
@Hissis: wybacz, ale niczego z tego nie rozumiem. Był pijany, czy nie był? Albo konkretniej. Przekroczył dopuszczalną ilość alkoholu w organizmie?
  • Odpowiedz