Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem o co ta afera z pumą. Leszek Bielenda w Głogowie posiada Lwa, i jakoś nikt mu go nie zabiera xD
Ten Lew już z 10 lat normalnie żyje sobie, na posesji prywatnej u tego Pana, oczywiście legalnie, bo też ma założony swój cyrk, ma zezwolenie, no i jedyne afery to miał kręcone, że lew za głośno ryczy i spać w nocy nie można, ale chyba rozeszło się po kościach jakoś. xD
W dodatku jest to okolica szkoły, podobno nawet z klas dzieciaki sobie mogą obserwować na lekcjach lwa, wszystko bezpiecznie, legalnie, w zgodzie z prawem.
Nikt mu nie robił kłopotów, a tutaj byle puma, i już afera wielka.
#puma #nubia #cyrk #zwierzeta #afera #glogow
Hissis - Nie rozumiem o co ta afera z pumą. Leszek Bielenda w Głogowie posiada Lwa, i...

źródło: comment_1594547176n7AKLwLYBVQ0seIte424bH.jpg

Pobierz
  • 30
@zentralhajcung: dowidzenia
@franaa: Leszek git człowiek. Bluza mówi sama za siebie. Ale to pokazuje, że jednak takie prywatne cyrki zarejestrowane funkcjonują, i mają się dobrze, nawet ze zwierzętami dużo większymi niż puma.
Lew nawet miał własną sprawę sądową xD
Przecież ten kraj jest jednym wielkim cyrkiem, więc zwierzęta egzotyczne jak najbardziej są konieczne xD
Hissis - Lew nawet miał własną sprawę sądową xD 
Przecież ten kraj jest jednym wielk...
@kt13: wyobrażasz sobie stworzenie bezpiecznych warunków, i stabilizację, jak nie jesteś pewna jutra, musisz zmieniać miejsca pobytu etc.? Nie wiem jaka tam dokładnie jest sytuacja, bo jest spora rozbieżność między wersjami, no ale w momencie kiedy ciągle uciekasz, zmienaisz lokację, w dodatku z pumą, to chyba nie masz zbyt wielkich możliwości na działanie.
musisz zmieniać miejsca pobytu


@Hissis: ?? nie rozumiem
To po co kupować zwierzę skoro nie można mu stworzyć bezpiecznych warunków?
Jakie zmienianie miejsca pobytu?
O co chodzi?
Puma została panu Kamilowi odebrana bo prowadził warsztaty na których zezwalał na kontakt ludzi z pumą a także wyprowadzał pumę w miejscach publicznych i pojawiał się z nią na różnego rodzaju publicznych wydarzeniach. Czego pan od lwa raczej nie robi.
@kt13: Z tego co wiem, to nie ma nikogo komu stałaby się jakaś krzywda. Nie chcę się w tak szczegółowe kwestie wdawać, czy to na pewno jest bezpieczne, czy nie, bo się nie znam na pumach, nie widziałem nigdy na żywo tego kotka, ale chyba ludzie którzy korzystali z tego typu warsztatów, nie wnoszą żadnych zastrzeżeń, przynajmniej ja nie widziałem nigdzie. Ale chyba każdy normalny człowiek który idzie bawić się z
warto mieć na uwadze, że z opinii osób, które były w tamtym miejscu, wynika co innego, bo to przecież tam realizował te warsztaty, tak?


@Hissis: nie wiadomo gdzie odbywały się warsztaty

Nie interesują mnie domniemania. Sąd nie wziął wyroków znikąd a w uzasadnieniu wyroku jest informacja, ze Pan Kamil od 2016r mieszkał w innej miejscowości. Wyroki są dla mnie jedynym niepodważalnym i obiektywnym źródłem informacji i na ich podstawie oparłam swoją
@kt13: ja natomiast nie traktuję wyroków sądowych poważnie. Mnie też kilkukrotnie skazali za coś, czego nie zrobiłem, a za to, co faktycznie zrobiłem, mnie nie skazują. Więc ciężko mi obierać za pewnik coś, co wiem, że nie działa zbyt dobrze.
@Hissis: btw. wiadomo co lwem w ogóle teraz? Dawno nie było update'u. No i Simba pochodzi z cyrku, a nie hodowli. A właściciel trzyma go na podwórku za wysokim murem i nie sprzedaje lwa do głaskania ani nie wyprowadza na smyczy, więc sytuacja jest trochę inna. Pan Kamil świadomie łamał prawo myśląc że wszystko mu wolno, a pan Leszek świadomie się dostosował do panującego prawa by nie stracić zwierzęcia, wiec nie
Tutaj już wynika, że od 4 lat nie mieszka tam, gdzie ma te warunki dla pumy, no ale jednak warto mieć na uwadze, że z opinii osób, które były w tamtym miejscu, wynika co innego, bo to przecież tam realizował te warsztaty, tak?

Youtuber, który bywał tam wielokrotnie "Kamil - In travel", ma sporo materiałów z tą pumą, no i widać, gdzie to jest kręcone. W dodatku na większości zdjęć losowych ludzi
@kt13: jest art. z 2016r. https://plus.nowiny24.pl/na-lwie-simba-z-glogowa-malopolskiego-snieg-i-mroz-wrazenia-juz-nie-robia-foto-wideo/ar/11639798
pod jakimś materiałem na yt, dotyczącym Simby ktoś 3 tygodnie temu pisał w kometarzu, że lew normalnie żyje dalej, i dalej jest u tego samego właściciela. Więc można założyć, że tak jest.

Z 300kg lwem ciężko chyba na smyczy chodzić... Ale dobra, już nie chce mi się #!$%@?ć na ten temat.
To, że typ zarabiał na pumie według mnie żadną zbrodnią nie jest, jeżeli był
No, a jeżeli jakiś rodzic pozwalał tam wchodzić dzieciom, no to świadczy o głupocie i nieodpowiedzialności rodziców, tak?


@Hissis: też, ale przede wszystkim o tym, że pan Kamil łamie prawo. Pamiętaj, że pan kamil rozpowiada wszystkim, że jego zwierze nie jest dzikie i nie jest agresywne i nic nikomu nie zrobi.
"jeżeli był popyt na to, to chyba każdy może pokazywać co sobie chce."
Nie, pokazy cyrkowe (a taką działalność świadczył