Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem o co ta afera z pumą. Leszek Bielenda w Głogowie posiada Lwa, i jakoś nikt mu go nie zabiera xD
Ten Lew już z 10 lat normalnie żyje sobie, na posesji prywatnej u tego Pana, oczywiście legalnie, bo też ma założony swój cyrk, ma zezwolenie, no i jedyne afery to miał kręcone, że lew za głośno ryczy i spać w nocy nie można, ale chyba rozeszło się po kościach jakoś. xD
W dodatku jest to okolica szkoły, podobno nawet z klas dzieciaki sobie mogą obserwować na lekcjach lwa, wszystko bezpiecznie, legalnie, w zgodzie z prawem.
Nikt mu nie robił kłopotów, a tutaj byle puma, i już afera wielka.
#puma #nubia #cyrk #zwierzeta #afera #glogow
Hissis - Nie rozumiem o co ta afera z pumą. Leszek Bielenda w Głogowie posiada Lwa, i...

źródło: comment_1594547176n7AKLwLYBVQ0seIte424bH.jpg

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@zentralhajcung: dowidzenia
@franaa: Leszek git człowiek. Bluza mówi sama za siebie. Ale to pokazuje, że jednak takie prywatne cyrki zarejestrowane funkcjonują, i mają się dobrze, nawet ze zwierzętami dużo większymi niż puma.
  • Odpowiedz
Lew nawet miał własną sprawę sądową xD
Przecież ten kraj jest jednym wielkim cyrkiem, więc zwierzęta egzotyczne jak najbardziej są konieczne xD
Hissis - Lew nawet miał własną sprawę sądową xD 
Przecież ten kraj jest jednym wielk...
  • Odpowiedz
  • 2
@Hissis dlatego ze wlasciciel lwa jak sam piszesz robi to bezpiecznie i legalnie
A pan Kamil nie
Wystarvzy zaposnac sie z wyrokami sadow
  • Odpowiedz
@kt13: wyobrażasz sobie stworzenie bezpiecznych warunków, i stabilizację, jak nie jesteś pewna jutra, musisz zmieniać miejsca pobytu etc.? Nie wiem jaka tam dokładnie jest sytuacja, bo jest spora rozbieżność między wersjami, no ale w momencie kiedy ciągle uciekasz, zmienaisz lokację, w dodatku z pumą, to chyba nie masz zbyt wielkich możliwości na działanie.
  • Odpowiedz
musisz zmieniać miejsca pobytu


@Hissis: ?? nie rozumiem
To po co kupować zwierzę skoro nie można mu stworzyć bezpiecznych warunków?
Jakie zmienianie miejsca pobytu?
O co chodzi?
Puma została panu Kamilowi odebrana bo prowadził warsztaty na których zezwalał na kontakt ludzi z pumą a także wyprowadzał pumę w miejscach publicznych i pojawiał się z nią na różnego rodzaju publicznych wydarzeniach. Czego pan od lwa raczej nie robi.
  • Odpowiedz
@kt13: Z tego co wiem, to nie ma nikogo komu stałaby się jakaś krzywda. Nie chcę się w tak szczegółowe kwestie wdawać, czy to na pewno jest bezpieczne, czy nie, bo się nie znam na pumach, nie widziałem nigdy na żywo tego kotka, ale chyba ludzie którzy korzystali z tego typu warsztatów, nie wnoszą żadnych zastrzeżeń, przynajmniej ja nie widziałem nigdzie. Ale chyba każdy normalny człowiek który idzie bawić się z
  • Odpowiedz
warto mieć na uwadze, że z opinii osób, które były w tamtym miejscu, wynika co innego, bo to przecież tam realizował te warsztaty, tak?


@Hissis: nie wiadomo gdzie odbywały się warsztaty

Nie interesują mnie domniemania. Sąd nie wziął wyroków znikąd a w uzasadnieniu wyroku jest informacja, ze Pan Kamil od 2016r mieszkał w innej miejscowości. Wyroki są dla mnie jedynym niepodważalnym i obiektywnym źródłem informacji i na ich podstawie oparłam swoją
  • Odpowiedz
@kt13: ja natomiast nie traktuję wyroków sądowych poważnie. Mnie też kilkukrotnie skazali za coś, czego nie zrobiłem, a za to, co faktycznie zrobiłem, mnie nie skazują. Więc ciężko mi obierać za pewnik coś, co wiem, że nie działa zbyt dobrze.
  • Odpowiedz
Mnie też kilkukrotnie skazali za coś, czego nie zrobiłem, a za to, co faktycznie zrobiłem, mnie nie skazują.


@Hissis: toście się dobrali
  • Odpowiedz
@Hissis: btw. wiadomo co lwem w ogóle teraz? Dawno nie było update'u. No i Simba pochodzi z cyrku, a nie hodowli. A właściciel trzyma go na podwórku za wysokim murem i nie sprzedaje lwa do głaskania ani nie wyprowadza na smyczy, więc sytuacja jest trochę inna. Pan Kamil świadomie łamał prawo myśląc że wszystko mu wolno, a pan Leszek świadomie się dostosował do panującego prawa by nie stracić zwierzęcia, wiec nie
  • Odpowiedz
Tutaj już wynika, że od 4 lat nie mieszka tam, gdzie ma te warunki dla pumy, no ale jednak warto mieć na uwadze, że z opinii osób, które były w tamtym miejscu, wynika co innego, bo to przecież tam realizował te warsztaty, tak?

Youtuber, który bywał tam wielokrotnie "Kamil - In travel", ma sporo materiałów z tą pumą, no i widać, gdzie to jest kręcone. W dodatku na większości zdjęć losowych ludzi
  • Odpowiedz
@kt13: jest art. z 2016r. https://plus.nowiny24.pl/na-lwie-simba-z-glogowa-malopolskiego-snieg-i-mroz-wrazenia-juz-nie-robia-foto-wideo/ar/11639798
pod jakimś materiałem na yt, dotyczącym Simby ktoś 3 tygodnie temu pisał w kometarzu, że lew normalnie żyje dalej, i dalej jest u tego samego właściciela. Więc można założyć, że tak jest.

Z 300kg lwem ciężko chyba na smyczy chodzić... Ale dobra, już nie chce mi się #!$%@?ć na ten temat.
To, że typ zarabiał na pumie według mnie żadną zbrodnią nie jest, jeżeli był
  • Odpowiedz
No, a jeżeli jakiś rodzic pozwalał tam wchodzić dzieciom, no to świadczy o głupocie i nieodpowiedzialności rodziców, tak?


@Hissis: też, ale przede wszystkim o tym, że pan Kamil łamie prawo. Pamiętaj, że pan kamil rozpowiada wszystkim, że jego zwierze nie jest dzikie i nie jest agresywne i nic nikomu nie zrobi.
"jeżeli był popyt na to, to chyba każdy może pokazywać co sobie chce."
Nie, pokazy cyrkowe (a taką działalność świadczył
  • Odpowiedz