Wpis z mikrobloga

@Neaopoliti: mieszkanie.

a z drugiej strony dostałem info o oprocentowaniu lokat, całe 0.01%, dbają bym nie popadł z alkoholizm/narkotyki/dzifki z tych odsetek


@wacek_1984: coś za coś niestety. Ale kasa ucieka na giełdy więc tam warto ryzykować bo przy nawet mniejszym wkładzie niż w lokatę można zrobić większy procent (najlepiej w USA). No i jeszcze promki jakieś są, mam trochę grosza na potężne 2% w Getinie.
Jeszcze spadnie bo jednej obnizki stop procentowych nie zlapalo chyba (jesli masz 3msc zmiany oprocentowania)!


@klinaklinem: 6M mam.

A pozniej w gore stopy procentowe w gore i placz bedzie


@klinaklinem: no jak ktoś się zakredytował pod korek to może i będzie. Aczkolwiek wydaje mi się, że przez najbliższe kilka lat stopy na tym poziomie się utrzymają.

niby tak, ale to jest moja tzw poduszka, tutaj tylko niskie ryzyko


@wacek_1984:
@klinaklinem: niby tak, ale czasy są takie, że wartość pieniądze bardzo mocno spada.
Jak porównasz naszą pensję do zachodniej to można śmiało zakładać, że za 5-10 lat będziesz zarabiał 30-50% więcej niż obecnie. A stopy nie zwiększą jakoś znacząco raty. Chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić.

Sam uważam, że obecnie kredyt to bardzo dobra opcja + inwestycje w akcje.
@Neaopoliti: > A stopy nie zwiększą jakoś znacząco raty. Chyba, że się mylę to proszę mnie poprawić

To ja powiem na moim przykładzie, kredyt na 250k, raty stałe, marża 1.2%. W momencie brania kredytu WIBOR na poziomie 4.8%. Rata: 1500pln.
Obecnie przy WIBORze 0.28%, rata: 900pln.
Czyli zmiana wiboru o 4.5% dało mi niższą o 40% ratę.