Wpis z mikrobloga

Jaka jest podstawa prawna że osoby powyżej 60, ciężarne i niepełnosprawni głosują bez kolejki bo chyba podstawa prawna nie jest według PiSu SMS?
  • 139
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lougramm: Jest gdzieś jakoś opisane na jakiej podstawie będą to weryfikowali?
Jak powiem że indentyfikuje się jako kobieta w ciąży, to mnie puszczą?
Albo jak powiem że mam 60lat, to jak to sprawdzą?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@DziobakApokalipsy_: nie do końca bo skoro ktoś ma łatwiejszy dostęp do oddania swojego głosu to jego głos jest tym lepszym. W skrajnych przypadkach rzeczywiście może to wyglądać tak że niektóre osoby będą stały przed lokalem wyborczym kilka godzin i będą przepuszczać osoby 60+ Osobiście nie znam kraju w którym taka "równość" stosowana jest przy wyborach, żadne inne państwo nie dzieli swoich obywateli bo każdy rozumie taką zasadę przy wyborach.
  • Odpowiedz
@lougramm: a po co pisowi podstawa prawna? Przecież już dawno i wielokrotnie pokazywali, że mają takie rzeczy w dupie. Powiem tak - większość osób 60-70, które znam to są bardzo sprawne osoby. Z drugiej strony jestem w 7 miesiącu ciąży i jakbym miała stać godzinę w kolejce to najzwyczajniej w świecie nie wiem czy dałabym radę zagłosować. Myślę, że takie rzeczy powinny zależeć po prostu od kultury osobistej i grzeczności
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@SlaVkot: daj odnośnik do tego co masz na myśli bo ja nie zamierzam przeszukiwać internetu by znaleźć inf które poprą twoje twierdzenie
  • Odpowiedz
Rozporządzenie Ministra Zdrowia http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200001207/O/D20201207.pdf ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@imler1th: ja p------ę xD zapewnia sie i c--j. Co to na znaczyć? Kto ma zapewnić, kto na to egzekwować? Masz każdemu w kolejce pokazać dowód albo zaświadczenie o niepełnosprawności? W każdej komisji będzie kolejkowy który to sprawdza? A co jeżeli nie będę chciała komuś ustąpić? Jakie mnie czekają konsekwencje? Przepis ustanowiony na 5 dni przed wyborami...
Państwo z
  • Odpowiedz
@Ashby nie uważam wikipedii za zbyt dobry źródła, ale jak już się na to powołujesz to gdzie tu masz sytuację, w której jeden wyborca będzie miał więcej niż jeden głos albo będzie głosował w imieniu innych? Naprawdę... używasz języka potocznego do pojęcia stricte prawniczego, o którym pisze się poważne prace naukowe.
  • Odpowiedz
Jaka jest podstawa prawna że osoby powyżej 60, ciężarne i niepełnosprawni głosują bez kolejki


@lougramm: Żadna.
Możesz powiedzieć wypad, komuś kto będzie wpychał się przed Ciebie.
Są osoby młode, które mają kłopoty zdrowotne, ale jednak chcą zagłosować. Im nikt nie wprowadza przywilejów.
  • Odpowiedz
@lougramm właśnie tak się zastanawialam jak to niby ma wyglądać. Przyjdę sobie na 7 rano chyba żeby jakoś zagłosować bo jak co minute będzie przychodzić 5 starych bab które będę musiała przepuścić to chyba prędko nie wyjdę xd wezmę sobie termos i jakieś kanapki żeby z głodu nie paść.
  • Odpowiedz