Wpis z mikrobloga

@Ashby poza tym konstytucję musisz też traktować jako całość, nie można jej interpretować wybiórczo. A w artykule 2 masz coś takiego jak zasadę sprawiedliwości społecznej, z której wynika dlaczego w inny, szczególny sposób prawo traktuje osoby starsze, niepełnosprawne czy kobiety w ciąży.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@DziobakApokalipsy_: no więc według rozporządzenia ministra zdrowia ja jako osoba poniżej 60 roku życia w myśl zasady sprawiedliwości społecznej czuję się pokrzywdzony oraz uważam że moje prawo wyborcze jest ograniczane poprzez faworyzowanie pewnej grupy osób.
Wybory w naszym kraju nie są obowiązkowe więc osoba która nie czuje się na siłach nie musi w tych wyborach uczestniczyć. Powiem coś więcej, osoba która ma problem ze zdrowiem lub uważa że oddanie głosu w
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DziobakApokalipsy_: co więcej, osoba chcąca zagłosować ale jednocześnie mająca problem ze zdrowiem bądź osoba która chce ominąć kolejkę w lokalu wyborczym ma możliwość głosowania korespondencyjnego. Jest to kolejne ułatwienie i według mnie w całości wyczerpuje temat uczestnictwa osób 60+ które chcą ominąć kolejkę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@BezDobry: nie potrafisz w żaden sposób się odnieść do tego co napisałem to będziesz mnie teraz dyskredytował?
Już dzisiaj jedna osoba w tym wątku wypomniała mi brak kultury, zetknąłem na jej profil i w jednym z najnowszych komentarzy sam napisał "napisz że jest idiotka", jaki z tego morał? Że najwięcej o kulturze osobistej mówią te osoby które jej nie posiadają
@Ashby:

wiesz że konstytucja mówi o równości wyborów


@slapdash:

wybory maja byc rowne.

Przymiotnik równości oznacza, że każdy ma identyczną liczbę głosów i każdy głos waży tyle samo. Tutaj moglibyśmy się zastanawiać, czy nie doszło do złamania wyborczej powszechności. Choć byłoby to mocno dyskusyjne, bo powszechność polega na tym, że głosować może każdy (a może), zaś złamanie powszechności polega na systemowym wyłączeniu określonej kategorii/grupy osób z kręgu wyborców -