Wpis z mikrobloga

Jaka jest podstawa prawna że osoby powyżej 60, ciężarne i niepełnosprawni głosują bez kolejki bo chyba podstawa prawna nie jest według PiSu SMS?
  • 139
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@rafal23s23: co innego kultura że widzisz bardzo starą babe czy laske w ciąży i ją przepuścisz, a co innego wydawanie rozporządzenia że każdego 60+ i z małymi dziećmi masz wpuścić przed siebie. Jutro normalni ludzie będą stać w gigantycznych kolejkach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1913
@rafal23s23: wiesz że konstytucja mówi o równości wyborów? Kultura osobista jest sprawą osobistą, chcesz to ustepujesz nie chcesz to nie ustepujesz miejsca. Porównanie z kolejką w sklepie przed świętami jest nietrafione
  • Odpowiedz
@Ashby: porównanie z kolejką jest trafione. Bo Janusz stoi i nie narzeka. A że teraz miejsca trzeba ustąpić to Janusz szum robi bo wolność jest mu zabierana i na konstytucję się powołuje :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 127
@rafal23s23: jedynym Januszem jesteś tutaj ty bo Janusz zrobi to co mu się każe i nie użyje swoich kilku komórek mózgowych by stwierdzić że coś jest nie tak
  • Odpowiedz
@rafal23s23: wybory maja byc rowne. W tej chwili - dla czwaci obywateli takie nie.beda. Ci obywatele beda - byc moze - poddani niedogodnosciom przy probie glosowania. I nie takiem obiektywnym, ze np pada deszcz, ale takim wymierzonym w nich, ze wzgledu na wiek.
Poniewaz elektorat kandydatow jest dosc wyraznie podzielony wiekowo - to musi oburzać.
Sprowadzanie tego do stania w kolejce w sklepie to absurd.
  • Odpowiedz
  • 126
@lougramm
@obszarnik
Ogółem w pierwszej turze nie było takich cyrków, a od tego czasu nie mieliśmy żadnego dodatkowego szkolenia o nowych zasadach więc w mojej komisji zostaje po staremu, każdy stoi w kolejce tak jak przyszedł, chyba że ludzie sami z siebie będą ustępować ale to już ich sprawa.
  • Odpowiedz
@Ashby: kolego, ja na wybory pójdę i jeśli nawet będzie 30 kobiet w ciąży to je przepuszczę bo tak zostałem wychowany. Współczuję Twojej matce że 9 miesięcy pod sercem cię musiała nosić. Pozdrawiam:)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 246
@rafal23s23: to teraz na rodzinę zacząłeś wjeżdżać bo nie potrafisz się w żaden sposób merytorycznie odnieść? Właśnie tym komentarzem pokazałeś że o kulturze osobistej to szczekać tylko potrafisz. Kolegami nie jesteśmy i nie zostaniemy więc mnie swoim kolegą nie nazywaj.
  • Odpowiedz
@rafal23s23: przeciez tu nie chodzi o trzy minuty, tylko o to, ze części obywateli utrudnia sie dostep do glosowania, potencjalnie. To jest problem.
Rownie dobrze - PODAJAC TE SAME POWODY - moznaby ludziom powyzej 60 roku zycia czy w ciazy NAKAZAC glosowanie w okreslonych godzinach, albo komis innemu tego glosowania zakazac w jakichs godzinach. Widzisz tu klopot?
  • Odpowiedz
@slapdash: @rafal23s23: no jak takich dziadków przyjdzie ze 100 to z tych 3 minut robi się 3 godziny. Jeśli tacy chorzy to przecież mogli głosować zdalnie.
Ja nie mam zamiaru nikogo przepuszczac przymusowo, uznam że komuś się należy to wpuszczę
  • Odpowiedz