Wpis z mikrobloga

w większości stare dziady, których to nie dotyczy


@anon-hriedk: Z drugiej strony obronność państwa dotyczy wszystkich obywateli. Jakby nie było.

Oczywiście dobrze żeby pobór był dla obu płci albo żeby służba wojskowa była dla chętnych.
  • Odpowiedz
  • 0
@arteria czyli spoczko, niech stare pryki decydują za waszą aborcje zatem, skoro splycasz naszą wolność. Wieszaki i inne niech idą w ruch ;)
  • Odpowiedz
@Strzelec_Kurpiowski: bo ciąża fizycznie odbija się tylko i wyłącznie na ciele kobiety, więc dopóki płód jest w ciele kobiety to w jaki sposób wpływa to na mężczyznę? xD Ojciec to taki sam rodzic jak matka i powinien tak samo uczestniczyć w wychowaniu, ale ewolucyjnie zanim się to dziecko pojawi, to matka ponosi wszelkie konsekwencje jego rozwoju xD Szkoda, że nie można się dzielić 50/50 czasem ciąży, to problem byłby rozwiązany
  • Odpowiedz
@inoobish: Powinni wprowadzić do wyboru, szkolenie dla kobiet równe z tym dla facetów albo szkolenie ograniczające się do medycyny, jakieś administracji czy innego odpowiednika łączności w tych czasach, tak żeby pozyskać sanitariuszki itp. To się może nie podobać facetom, no ale jednak wartość kobiety opiera się głównie na jej zdolności do urodzenia dziecka po wojnie, żeby odzyskać straty w ludności, dlatego się ich nie pcha na front razem z mężczyznami.
  • Odpowiedz
@NoGo24: ale wytłumacz mi co ty w ogóle próbujesz powiedzieć, bo chyba nie to, że większość dzieci to owoc podstępu ze strony kobiety? xD Gdyby tylko istniało coś, co pozwoliłoby facetowi decydować i zabezpieczyć się przed niechcianą ciąża i najlepiej jeszcze przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, hmm...
A poza tym jak nie chce się mieć dziecka to uwaga - można nie uprawiać seksu, a jeśli jakaś kobieta do tego zmusza
  • Odpowiedz
@inoobish: Właśnie jak widziałem na fb posty tupu "jestem za przywroceniem sluzby wojskowej" to o zgrozo najwiecej do powiedzenia mialy kobiety. Często te same, ktore krzycza "moje cialo, facet nie bedzie o nim decydowal co moge z nim robic!!!!"
  • Odpowiedz
@arteria: nie, rowniez nie wiekszosc dzieci jest, ale proceder jest widoczny ;) Nie wszystko dziala w 100%, jak pewnie sie domyslasz.

Skoro kobiety chca decydowac o uprzezy alimentacyjnej dla mezczyzn, to niech mezczyzni wam robia pod gorke z aborcja. Sluszne postepowanie
  • Odpowiedz
@FAQGAG: Bo do momentu urodzenia to ciąża jest w 100% na barkach kobiety. Czy to takie dziwne, że to kobieta powinna decydować o aborcji? Gdyby natura Wam umożliwiła chodzenie w ciąży to to Wy byście decydowali o przerwaniu takiej ciąży. I mielibyście do tego pełne prawo. Mówimy o dwóch różnych okresach - prenatalnym, gdzie natura siłą rzeczy zrzuca odpowiedzialność za ciążę na kobietę, i okres gdy dziecko już jest na
  • Odpowiedz
@NoGo24: przepraszam o czym? Uprzęży? Brzmi jak coś, do czego zostało się zmuszonym, ale dzieci nie biorą się z powietrza. Dorosły człowiek wie skąd się biorą dzieci i uprawiając seks należy się liczyć z możliwością jego poczęcia. Oczywiście seks już dawno przestał pełnić rolę jedynie aktu służącego do robienia sobie dzieci, ale dalej jest właściwie jedyną opcją by te dzieci mieć. Nie chcesz mieć dzieci i jesteś tego pewien -
  • Odpowiedz
@arteria: no dobrze, ale dlaczego dalej kobieta ma decydowac o 25 latach niecheci i placenia alimentow? Chce miec dziecko, niech ma, ale nie ma prawa decydowac za kogos innego.

Aborcja prawna dla mezczyzn jest bardzo progresywna mysla, i zapewne jako feministka powinnas nie byc przeciwko temu. Choc zakladam, ze jak wiekszosc feminatywow, marzy sie wam matriachat hiszpanski ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NoGo24: Ale kobieta sama sobie tego dziecka nie zrobiła xD Tak to już z natury wychodzi że to kobieta nosi dziecko do momentu porodu, miej pretensje do natury. Jakby to faceci byli w ciąży to wy byście mogli decydować i też nie miałybyśmy na to wpływu aż tak dużego jak wy. Skąd założenie, że jestem feministką? Ja tylko podaję w miarę podobny przykład gdzie wypowiadają się osoby których ciąża nie
  • Odpowiedz
@inoobish: To zupełnie jak w Rzeczpospolitej, za zakazem aborcji glosowałyby wyłącznie (nie dosłownie, jednak ogólnikowo, jako grupa społeczna) mężczyźni i stare baby po menopauzie, których w żadnym wypadku nie będzie dotyczył problem niechcianej ciąży.


@MinnieMouse0:
Z tego co mi wiadomo, w Polsce aborcja jest legalna w przypadku zagrożenia życia, zdrowia fizycznego lub psychicznego matki, gwałtu lub wad płodu.

Jeśli ciąża jest niechciana to znaczy że kobieta wiedziała,
  • Odpowiedz