Wpis z mikrobloga

bo ciąża fizycznie odbija się tylko i wyłącznie na ciele kobiety, więc dopóki płód jest w ciele kobiety to w jaki sposób wpływa to na mężczyznę? xD


@arteria: w taki, że dzięki mężczyźnie tam się znalazł.

Ojciec to taki sam rodzic jak matka i powinien tak samo uczestniczyć w wychowaniu, ale ewolucyjnie zanim się to dziecko pojawi, to matka ponosi wszelkie konsekwencje jego rozwoju
  • Odpowiedz
A poza tym jak nie chce się mieć dziecka to uwaga - można nie uprawiać seksu, a jeśli jakaś kobieta do tego zmusza to jest to gwałt i jest to przestępstwo które należy zgłosić.


@arteria: i cyk, problem aborcji na życzenie rozwiązany..

Jak kobieta nie chce być w ciąży, to niech nie uprawia seksu, a jak ktoś ją do tego zmusi to jest to gwałt i jest to przestępstwo, które
  • Odpowiedz
Jak kobieta nie chce być w ciąży, to niech nie uprawia seksu, a jak ktoś ją do tego zmusi to jest to gwałt i jest to przestępstwo, które należy zgłosić.


@Strzelec_Kurpiowski: No i to jest prawda XD Są metody antykoncepcji zarówno ze strony faceta jak i kobiety. Owszem, nie ma w 100% skutecznej metody, chyba żadna dostępna metoda nie daje takiej pewności oprócz wstrzemięźliwości. Ale poprawnie stosowane dostępne metody naprawdę
  • Odpowiedz
no i dzięki kobiecie też xD


@arteria: czyli powinni decydować razem.

przecież napisałam, ciążę z natury przeżywa tylko kobieta i miej pretensje do pana Boga/w kogo tam wierzysz, że tylko kobieta fizjologicznie jest w stanie wydać na świat potomstwo i automatycznie przez to zdecydować o przerwaniu ciąży. Jak chciałbyś żeby facet decydował o aborcji? Zabrałby kobietę do kliniki i na siłę kazał usunąć
  • Odpowiedz
@triada:

a Szwajcaria to taki feministyczny kraj, że ten tag dajesz? Jako ostatnia w Europie chyba wprowadziła prawo do głosowania dla kobiet


wtf, co to ma do rzeczy? serio przywolujesz jakies wydarzenia sprzed 70 lat na dowod aktualnego stanu rzeczy? napisz jeszcze ze Polska jest najbardziej tolerancyjna wobec LGBT bo nigdy nie bylo u nas kar zs czyny homoseksualne, ja #!$%@? xD
  • Odpowiedz
@Monifufka: to ze taki jest konsensus spoleczny, nienznaczy ze daje Ci to prawo ex cathedra do pisania ze zabicie plodu jest niegorsze od zabicia muchy.

Konsensusy spoleczne to zawsze pewnego rodzaju kompromisy, rowniez etyczne. Z plodu zawsze urodzi sie niepowtarzalny czlowiek i to niezaprzeczalny fakt. Oczywiscie z drugiej strony jest interes doroslego czlowieka i brak odczuwania bolu.
ale to dalej sa kompromisy, a kobiety piszace o aborcji jako o "wyciskaniu
  • Odpowiedz
no I zajebiście xd myślisz że kobiety walczą o aborcję finansowaną ze środków publicznych? Bo ja myślałam, że o legalność aborcji na żądanie. Zapewniam, że gdyby taka legalność była wprowadzona to nikt by się nie rzucał. Nie chodzi o sposób finansowania tylko o zalegalizowanie tej opcji.


@arteria: Ba, zapewne w takim przypadku powstałyby lewicowe fundacje sponsorujące aborcje albo robiące je w bardzo niskich cenach, po kosztach.
  • Odpowiedz
@inoobish: #!$%@?, idźcie mi z taką bzdurą, szczególnie u nas w kraju. W Szwajcarii jeszcze zrozumiem, bo armia jest finansowana ale u mnie w rodzinie była osoba u schyłku służby zasadniczej (jak ją sukcesywnie skracali) gdzie przez całą służbę wystrzelali ledwie kilka magazynków ostrej amunicji. A tak większość czasu to bezsensowne rozkazy przysłowiowego przekładania powiedzmy "kartonów" z miejsca na miejsce bo taki rozkaz. Tak, taka była bieda w niektórych jednostkach,
  • Odpowiedz
@brednyk: no to zrób sobie aborcję xD dasz radę? W takim sensie aborcja moim zdaniem dotyczy tylko kobiet, bo tylko one są w stanie sobie ją wykonać. W ciąży jest tylko kobieta, dziecko to jest dopiero po zakończeniu ciąży. I zgodzę się, dziecko tworzy się z komórek obojga rodziców.
  • Odpowiedz