Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@inoobish: czy dotyczy czy nie to zalezy z ktorej strony na to spojrzec. Kobieta czy stary dziadek moze nie glosuje na to czy oni sami odbeda ta sluzbe ale czy mlodzi facevi beda gotowi do obrony kraju, czyli defacto ich samych tez ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Klescz_z_dupy_leszcz: ań ań a nie było tam np. głosowania, żeby mieć wgl gdzie wracac a nie do kurła jednej wielkiej strefy bez rozumu i godności człowieka? Wielu ludzi wyjechało z myślą, że po paru latach wrócą, ale to co się #!$%@?ło w polszy przez ostatnie 4 lata nie napawa ich optymizmem w kwestii powrotu.
  • Odpowiedz
@inoobish: To zupełnie jak w Rzeczpospolitej, za zakazem aborcji glosowałyby wyłącznie (nie dosłownie, jednak ogólnikowo, jako grupa społeczna) mężczyźni i stare baby po menopauzie, których w żadnym wypadku nie będzie dotyczył problem niechcianej ciąży.
  • Odpowiedz
@Klescz_z_dupy_leszcz z ponad 2 milionów emigrantów w całej Europie większość jest rotacyjna. Ludzie ci, przywożą PIENIAZKI i stawiają domy kupują samochody, meble i masę innych rzeczy dzięki czemu inne normiki pracujące w tych wszystkich januszexach mają pieniądze, żeby zapłacić te chore rachunki za dorsza nad morzem. Bezrobocie niskie w budżecie dużo hajsu i dlatego póki mi mają obywatelstwo to mają swiety obowiązek głosować jak im się podoba. A te stare baby w
  • Odpowiedz
@inoobish: „Który ich nie dotyczy”? Siły zbrojne to kwestia która dotyczy wszystkich obywateli, a nie tylko tych którzy służą w wojsku. Nie jestem za obowiązkową służbą, ale kobiety mają prawo wypowiadać się w tej kwestii.
  • Odpowiedz
  • 17
@inoobish a Szwajcaria to taki feministyczny kraj, że ten tag dajesz? Jako ostatnia w Europie chyba wprowadziła prawo do głosowania dla kobiet (zaraz ktoś powie, że szkoda, że w ogóle( ͡º ͜ʖ͡º))
  • Odpowiedz
@triada: tak, skoro kraj daje jakiez przywileje kobietom (jak np brak obowiazkowej sluzby wojskowej) to jest feministyczny. Jestem za wprowadzeniem modelu izraelskiego na wszystkie dziedziny zycia w polsce
  • Odpowiedz
  • 22
@tomislawniepelka jak podczas II wojny światowej brali na front w zasadzie wyłącznie mężczyzn to znaczy, że już na początku XXI wieku cała Europa była feministyczna?
Pobór do wojska jest seksistowski, ale nie dziwi mnie to, że myli się feminizm z typowymi cechami patriarchatu, bo na wykopie to powszechne
  • Odpowiedz
@inoobish akurat właśnie rozmawiałam z niebieskim na ten temat - jestem za tym, aby to referendum było tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet które muszą iść na komisję wojskową - a w Polsce jest tak np. z pielęgniarkami. Z drugiej strony medalu jestem też za tym, żeby przy referendum o np. aborcji czy tabletkach dzień po mogły głosować tylko kobiety.
  • Odpowiedz
To zupełnie jak w Rzeczpospolitej, za zakazem aborcji glosowałyby wyłącznie (nie dosłownie, jednak ogólnikowo, jako grupa społeczna) mężczyźni i stare baby po menopauzie, których w żadnym wypadku nie będzie dotyczył problem niechcianej ciąży.

no ale jak faceci #!$%@?ą bzdury o aborcji która ich nie dotyczy, to jest dobrze xd


@MinnieMouse0: @arteria: A gówno prawda. Jak muszę za coś płacić ze swoich podatków to mnie dotyczy jak najbardziej. Chcecie aborcji na
  • Odpowiedz
@MagnitudeZero: no I zajebiście xd myślisz że kobiety walczą o aborcję finansowaną ze środków publicznych? Bo ja myślałam, że o legalność aborcji na żądanie. Zapewniam, że gdyby taka legalność była wprowadzona to nikt by się nie rzucał. Nie chodzi o sposób finansowania tylko o zalegalizowanie tej opcji.
  • Odpowiedz