Wpis z mikrobloga

Który ich nie dotyczy”? Siły zbrojne to kwestia która dotyczy wszystkich obywateli, a nie tylko tych którzy służą w wojsku. Nie jestem za obowiązkową służbą, ale kobiety mają prawo wypowiadać się w tej kwestii.


@Cierniostwor: tu masz rację, ale jeszcze zostaje kwestia płacenia podatków. To prawo jest seksistowskie. Ludzie w tym kontekście powinni dzielić się na tych odbywających służbę (nawet jeśli mieliby to być sami mężczyźni - żeby było bardziej
  • Odpowiedz
@Bordomir: Płód to nie dziecko. Do 12 tygodnia (zwykle w cywilizowanych krajach przyjmuje się taka granicę dla dobrowolnej aborcji) nie ma rozwiniętego i działającego systemu nerwowego na tyle, żeby w ogóle był to jakiś problem moralny, zabicie muchy jest wtedy większą zbrodnią.
  • Odpowiedz
@Monifufka najwięksi filozofowie świata dywagują i dywagowali nad tym problemem od setek lat, ale tutaj mamy wykopka, który znalazł rozwiązanie. Czy człowiek ma duszę? Zakładam, że z pewnością powiesz, że nie. Czy hodowanie ludzi na organy jest więc czymś złym? Skąd to śmieszne prawo do życia? W jakim zakresie ma ono obowiązywać? Problemów moralnych nie mają ludzie mali.
  • Odpowiedz
@inoobish: To prawo jest seksistowskie. Ale z 2 strony, jeszcze kilka dni temu czytałam na wykopie, jak to kobiety nie nadają się do wojska, więc zdecydujcie się w końcu, mają służyć, czy mają nie służyć? tak, wiem, że wykop to niejednolita grupa, ale nie zdziwiłabym się, gdyby ci co plusują to plusowali też tamte wpisy.
  • Odpowiedz
@MinnieMouse0

To zupełnie jak w Rzeczpospolitej, za zakazem aborcji glosowałyby wyłącznie (nie dosłownie, jednak ogólnikowo, jako grupa społeczna) mężczyźni i stare baby po menopauzie, których w żadnym wypadku nie będzie dotyczył problem niechcianej ciąży.


To trzeba się nie ruchać jak zwierzęta pod za każdym razem gdy czuję się popęd to nie będzie problemu nie chcianych ciąż, a na pewno mniejszy ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@harpiowata:

akurat właśnie rozmawiałam z niebieskim na ten temat - jestem za tym, aby to referendum było tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet które muszą iść na komisję wojskową - a w Polsce jest tak np. z pielęgniarkami. Z drugiej strony medalu jestem też za tym, żeby przy referendum o np. aborcji czy tabletkach dzień po mogły głosować tylko kobiety.


A w sprawie podatkow dla najbogatszych, niech glosuja tylko
  • Odpowiedz
Z drugiej strony medalu jestem też za tym, żeby przy referendum o np. aborcji czy tabletkach dzień po mogły głosować tylko kobiety.


@harpiowata: A w przypadku legalizacji morderstw zróbmy referendum tylko dla morderców.
  • Odpowiedz
To trzeba się nie ruchać jak zwierzęta pod za każdym razem gdy czuję się popęd to nie będzie problemu nie chcianych ciąż, a na pewno mniejszy ¯\(ツ)/¯


@nosacz_ninja: Trzeba nie jeździć do biedronki jak zwierzęta za każdym razem jak czujesz głód to nie będzie problemów wypadków drogowych a na pewno mniejszy ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
To prawo jest seksistowskie. Ale z 2 strony, jeszcze kilka dni temu czytałam na wykopie, jak to kobiety nie nadają się do wojska, więc zdecydujcie się w końcu, mają służyć, czy mają nie służyć? tak, wiem, że wykop to niejednolita grupa, ale nie zdziwiłabym się, gdyby ci co plusują to plusowali też tamte wpisy.


@Monifufka: może być tak, że tych co służą zwalnia się z podatku dochodowego i będzie git.
  • Odpowiedz
  • 0
Bo referenda powinny być przeprowadzane w sprawach, które dotyczą wszystkich w taki sam sposób, a nie w takich, w których wynik wpływałby tylko na pewną część społeczeństwa.
  • Odpowiedz
@KinkyFish: śluby jakiekolwiek powinny być poza domeną państwa, jak ktoś chce sobie z innym człowiekiem, w ramach jakiejś wspólnoty coś obiecywać, to jego, i tej wspólnoty sprawa.
Wszystkie inne rozwiązania - to dla ludzi z mentalnością niewolnika.
  • Odpowiedz
@inoobish: W Szwajcarii nie ma poboru jako tako, jest obowiązkowe przeszkolenie wojskowe które trwa niewiele dłużej od naszego szkolenia przygotowawczego, do tego jest to zrealizowane lokalnie bo wszystkie związki taktyczne znajdują się na obszarze niewiele większym niż województwo małopolskie.

Jakby tak to wyglądało w Polsce to nie miałbym problemu z odbyciem takiej obowiązkowej służby wojskowej.
  • Odpowiedz
mężczyźni [..], których w żadnym wypadku nie będzie dotyczył problem niechcianej ciąży.


@MinnieMouse0: #!$%@?ąc od moralności, wyobraź sobie, że nie każdy facet chce mieć koniecznie dziecko z wpadki albo płacić na nie alimenty xD
  • Odpowiedz