Wpis z mikrobloga

jestem rok na diecie ketogenicznej i postanowiłem napisać subiektywnie o plusach i minusach:

plusy:
- nie czuje się głodu jak na węglach, jem często pierwszy posiłek nawet 6-8h po tym jak się obudzę
- znaczna poprawa funkcji kognitywnych, łatwiejsza koncentracja
- brak zjazdów energetycznych (sam czasami mam ale u mnie zauważyłem że powodem jest mała ilość snu poprzedniej nocy)
- będąc na keto wypicie kawy z dobrej jakości olejem MCT powoduje bardzo duży przypływ energii, dobre samopoczucie i pomaga się skupić (dorzucam jeszcze l-theanine lub lions mane zeby podbić efekt), działa to zajebiście
- po posiłkach nie czuje się ociężale, bo objętość posiłków w keto jest mniejsza od węglowodanowych
- nigdy nie miałem tak niskiego BF będąc na węglach (ćwiczę siłowo amatorsko)
- mega dobra kondycja/wydolność porównując do tego do czego przywykłem będąc całe życie na węglach (tu na prawdę bardzo duża różnica)
- poprawa stanu skóry (w tym przypadku trzeba było poczekać z pół roku, na początku nawet wydaje mi się że było pogorszenie, bo skóra się chyba trochę bardziej przetłuszczała ale minęło)
- miałem jakieś lekkie problemy z sercem tj. kołatania + trochę coś przypominającego nerwice, po 2 miesiącach keto przeszło
- sen: nie ma w tym przypadku spektakularnych efektów ale na pewno śpię krócej. Wcześniej zdarzało mi się spać nawet 10-11h czasami, a teraz max to 8h ale dalej się zbyt dobrze nie wysypiam
- moim zdaniem jedzenie na keto jest smaczniejsze (tłuszcz jest nośnikiem smaku), a produkty takie jak ziemniaki, kasze, makarony zacząłem postrzegać jako jakieś zapychacze nie mające wiele wspólnego z wartościowym i smacznym jedzeniem :) kompletnie mnie nie ciągnie do jedzenia węgli
- niższy puls w spoczynku (mniej więcej spadek z 60 do 50)
- ludzie widzą że jesz inaczej niż każdy, więc postrzegają cię lepiej (jeśli im nie wciskasz na siłę żeby jedli tak jak ty oczywiście) :)

minusy:
- adaptacja - gdy organizm jeszcze nie potrafił korzystać z ketonów czułem się kiepsko momentami (zazwyczaj jest to spowodowane niedoborem minerałów, najczęściej sodu)
- niedobory minerałów nawet po adaptacji jeśli je się nieodpowiednio lub nie stosuje suplementów, które mogą prowadzić do zjazdu energetycznego lub bólu głowy w moim przypadku
- problemy z trawieniem podczas adaptacji gdy organizm nie jest nauczony trawić dużej ilości tłuszczu (polecam wtedy zaopatrzyć się w enzymy trawienne zawierające lipazę lub jeść więcej posiłków - tj. 3 lub 4)

podsumowanie:
mi keto siadło bardzo dobrze, polecam spróbować

#dieta #keto
  • 29
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@qwerty96: wszystkie plusy potwierdzam, z minusów dodałabym konieczność planowania i przygotowywania swoich posiłków, bo już nie tak łatwo kupić sobie coś na szybko w sklepie czy pójść do McDonalda. Ale z drugiej strony nie je się tak często.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qwerty96: tak całkiem szczerze, przecież te plusy co wymieniłeś to są normalne objawy gdy zmienisz dietę na zdrowsza.
Problem jest tego typu, że na węglowodanach mamy znacznie więcej pokus.

A to ktoś nie będzie jadł węglowodanów złożonych, tylko zje dziennie więcej cukru/owoców i nagle ma za dużo cukru i czuję zjazdy, a to #!$%@? ktoś połączenie cukru proste z tłuszczami np: czipsy, lody itd.

Niestety ale już dawno temu większość dietetyków
@qwerty96 a jaką dietę miałeś przed keto? Unikałeś fast foodów i słodyczy? Bo wiele osób przerzuca się z diety opartej na jedzeniu śmieci, bez liczenia makro i kcal na keto i są zdziwieni, że zanotowali same poprawy.
@qwerty96: z ciekawości, jaki wzrost, waga, wyniki w bojach?


@FeC7800: 190cm, 75kg, wyniki w bojach pewnie by były dosyć słabe, nie mam dużo siły i skupiam się bardziej na poprawnym wykonywaniu ćwiczeń, celem treningów jest bardziej budowanie mięśni a nie zwiększanie siły (jakbym miał wróżyć to myślę że na klatkę wycisnąłbym raz 80kg, na mc 130kg, a na przysiad 80kg), tak jak mówiłem - ćwiczę amatorsko :)

---

@qwerty96:
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@qwerty96: weź to na logikę.
Skoro keto jest takie zajebiste to dlaczego sportowcy nie używają tego? Mają dietetyków za miliony dolarów, dostęp do najlepszego jedzenia, suplementów sterydów itd.
Ale praktycznie nikt nie jest na k e t o.

11tygodni test na osobach które nigdy nie ćwiczyły.
Sorry ale to nie przejedzie :)
@Stormweaver: po przejściu na keto czuję się zdrowszy, to prawda.
W sumie to przypomniałeś mi jeszcze że miałem regularnie nawracający problem z zatokami (przewlekłe zapalenie zatok) z którym mam spokój po przejściu na keto.
@Estetykatopodstawa: weź to na logikę.

Skoro keto jest takie zajebiste to dlaczego sportowcy nie używają tego? Mają dietetyków za miliony dolarów, dostęp do najlepszego jedzenia, suplementów sterydów itd.

Ale praktycznie nikt nie jest na k e t o.


czy dociera do Ciebie że treningi, budowanie sylwetki nie są dla mnie tak ważne jak np poprawa funkcji kognitywnych czy ogólnie zdrowia?

nie korzystają bo może nie jest to dla nich najbardziej optymalny
@Estetykatopodstawa: moim zdaniem, jeżeli jesteś Robertem Lewandowskim i chcesz być najlepszy (trochę kosztem zdrowia moim zdaniem) to celowanie każdym posiłkiem pod potrzeby i jedzenie 6 razy w ciągu dnia przypuszczam że ma szanse być dla Ciebie bardziej optymalne. Tyle że to już jest profesjonalizm, aptekarstwo, nie dla przeciętnej osoby.
@NooB1980: Z całym szacunkiem ale Ty już każdemu na tych tagach pokazałeś, jak to Twoje dodzo/keto to dieta cud.
Mówiłeś, że zrobisz lepsza forme niz ketokocur(typ ktory bral/ pewnie nadal bierze sterydy i forme zrobil na weglowodanach[jego slowa]).
Czekaliśmy bardzo długo. 3 miesiące nagle były 4,5,6 chyba dopiero po 7 miesiącach wrzuciłeś zdjęcie "formy". I to co ujrzeliśmy, dobitnie pokazało, że dieta którą propagujesz, po prostu do niczego się nie nadaje,