Wpis z mikrobloga

Kurczę, jeszcze rozumiem, że na Dudę mogą głosować emeryci albo madki-alkoholiczki. Ale żeby młodzi, niby inteligentni ludzie sami sobie rzucali kłody pod nogi, zgadzali się na życie w nędzy w imię walki z wyimaginowanym wrogiem, to mi się w głowie nie mieści.

#wybory #polityka
  • 96
  • Odpowiedz
@Amishia: czyli chodzi tylko o rodzaj pomocy i jakimś przypadkiem gotówka do ręki jest zła, a gotówka do ręki w postaci publicznego żłobka czy przedszkola jest dobra (jakby ktoś chciał to są placówki prywatne no i gdyby zapotrzebowanie było duże to prywaciarze by otwierali więcej takich placówek). Jak dla mnie to odwrotnie, gotówka do ręki jest dużo lepsza niż jakiś wycelowany program bo nie wywołuje dużej inflacji w jakiejś 1
  • Odpowiedz
@Amishia: jaką specjalizacje planujesz? u nas co lekarz to bogaty, a koszty stale życia na wejściu są dalej niższe niż na zachodzie to sobie przekalkuluj czy faktycznie warto, bo u nas po wielu specjalizacjach może kasować jak za złoto na prywatnej praktyce
  • Odpowiedz
@janeeyrie: znam takich młodych, mówią że nie mają TV, nie oglądają tych szopek a za Dudy jakoś lepiej im się żyje niż za PO. Wiecej myslec nie muszą, TVPiS i wiadomosci wiedza że klamią ale przeciez "wszyscy klamia" wiec o co kaman.. na pytanie czy ogladal, mówi że 10 minut i dalej nie miał siły.. ale i tak odda głos na dude... to jest hardcore :D
  • Odpowiedz
@mateo_p: to są kluczowe kryteria. Ty dajesz sobie zamydlić oczy słodkim pierdzeniem w telewizji gdzie ostateczni liczy się to jakie siły kandydat ma za plecami. Myślisz że o czyje interesy bardziej będzie dbał kandydat wspierany przez niemieckie wplywy ?
Mocna Polska jest za to w interesie amerykańskim który stoi za plecami PiSu.
Niemcy nie pozwolą żeby w Polsce był jakikolwiek przemysł poza fabrykami produkującymi śrubki i skręcającym ich silniki
  • Odpowiedz
@janeeyrie: intelektualna wykopowa elita wciąż nie jest w stanie pojąć jak działa mechanizm polegający na tym, że obrażając dane grupy społeczne z powodu ich sympatii politycznych, powoduje się tym samym efekt zmobilizowanego głosowania na przekór XD na dodatek w swoim wpisie zapomniałaś jeszcze o WIEŚNIAKACH
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stan-tookie-1: Ale ja nie studiuję medycyny :)

Będę fizjoterapeutą (specjalizacja pediatria + uroginekologia) + planuję zrobić położnictwo.

Tylko widzisz, problem w Polsce jest taki, że 3 lata po studiach muszę pracować pod kimś za często marną kasę i siedzieć po 12h dziennie.
  • Odpowiedz
@eustach: nie no rzeczywiście współpraca z amerykanami którzy co najwyżej wcisną nam jakiś niepotrzebny im szrot za potężne pieniądze jest dużo więcej warta niż ogromna wymiana handlowa z 4 pod względem wielkości gospodarką światową xD
Widzisz, amerykanie wycofują swoich żołnierzy z Niemiec do Polski, Niemcy za tych żołnierzy płacili 28% kosztów ich utrzymania, mocna silna i potężna Polska będzie płacić 100% kosztów utrzymania + 50% za rzekome korzyści wynikające z
  • Odpowiedz
Ale żeby młodzi, niby inteligentni ludzie


@janeeyrie: to kwestia raczej mądrości niż inteligencji. Wysoka inteligencja nie implikuje bycia mądrym ¯\_(ツ)_/¯
zobacz ilu na Trumpa głosowało
  • Odpowiedz
sztab trzaska nawet o tej porze spamuje, niezłe hajsy poszły


@secondreality: przecież ona ma rację i nie musi mieć nic wspólnego z polityką ziom. Ja też się dziwię.
  • Odpowiedz
@mateo_p przecież nikt nam nie broni dalej brać udziału w handlu. Co do kosztów armii usa to ja wcale nie twierdzę że nie traktują nas jak swój podnóżek, kwestia tylko czy mamy inny wybór ? Mamy za mało kasy żeby sfinansować swoje wojsko i kupić sprzęt który nas faktycznie ochroni. Co do korzyści ze współpracy to są zbyt skomplikowane procesy żeby wprost stwierdzić jakie korzyści ma przeciętny polak. Tak samo można
  • Odpowiedz
@eustach:

przecież nikt nam nie broni dalej brać udziału w handlu.


Ale wiesz o tym że to bardzo często odbywa się na pewnych umowach, zasadach itp?
Z pisowskim rządem który krzykami o potężnej Polsce próbuje dyktować warunki nikt nie chcę w UE rozmawiać, pakiet mobilności przeszedł gładko, zobaczymy co
  • Odpowiedz
@mateo_p no to skoro rozumiesz te procesy gospodarcze i geopolityczne to mnie oświeć swoją mądrością, rzuć jakimiś liczbami i konkretami a nie walisz dyrdymały o godności, chętnie się czegoś dowiem, albo chociaż daj jakieś źródło z którego czerpiesz te swoje mądrości. A jak nie masz takiej wiedzy to skończ i się nie pogrążaj bo rzucanie takimi ogólnikami pokazuje tylko że nie masz pojęcia o czym mówisz.
  • Odpowiedz
@eustach: póki co to ja podaję przyklady z życia wzięte a ty skłaniasz się ku temu aby zaraz powiedzieć że sasin słusznie #!$%@?ł 70mln na karty wyborcze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kontrast pomiędzy poziomem życia przed i po wejściu Polski do UE to dla ciebie za mało?
Podejrzewam że za wiele ci to nie mówi bo jeszcze wtedy raczkowałeś.
Wciąż czekam na korzyści wynikające ze współpracy
  • Odpowiedz
@janeeyrie: Co Trzaskowski ma do zaoferowania dla młodych? PiS dał może i niewiele, ale nie musisz płacić podatku do 26 roku życia, co jest mega spoko sprawą. PO już rządziło i nic dobrego z tego nie wynikło, drugi raz się nabrać na ich bajeczki nie dam.
  • Odpowiedz