Wpis z mikrobloga

Kurczę, jeszcze rozumiem, że na Dudę mogą głosować emeryci albo madki-alkoholiczki. Ale żeby młodzi, niby inteligentni ludzie sami sobie rzucali kłody pod nogi, zgadzali się na życie w nędzy w imię walki z wyimaginowanym wrogiem, to mi się w głowie nie mieści.

#wybory #polityka
  • 96
  • Odpowiedz
ale nie musisz płacić podatku do 26 roku życia,


@Nanuno: Następny, na chrystka ludzie wyuczcie się podstaw o podatkach.
Płacisz podatki nawet jak masz 3 lata. No chyba że kupujesz produkty bez VATu, to wtedy spoko.

Rzeczywiście masz ulgę na dochodowy do pewnej kwoty. Nie wiem czy cieszyć się że nigdy z niej w pełni nie skorzystałem czy płakać że jest tak niska...
  • Odpowiedz
nie przyszło ci do głowy że ktoś młody i inteligentny może mieć inne poglądy?


@eustach: Wydawanie góry hajsu na socjal (=kupowanie głosów wyborców) z pieniędzy których NIE MA w budżecie - jak to się ma do jakichkolwiek poglądów? Przecież to j*nie prędzej czy później, a my będziemy płakać i płacić za głupotę wyborców PiSu przez następne 30+ lat.
  • Odpowiedz
@janeeyrie: większość z tych pieniędzy wraca w podatkach i są w budżecie. Ja jestem ogólnie zdania że powinni zrobić ulgę podatkową 500 dla każdego żeby tylko pracujące osoby korzystały, ale nie zaginam rzeczywistości mówiąc że wszystko jebnie i że nie ma kasy w budżecie bo jest. A to że są inne ważniejsze rzeczy na którą mogliby ją wydać to jest inna kwestia.
Sami analitycy ekonomiczni mówią że 500+ stymuluje gospodarkę
  • Odpowiedz
@maczeta858: Ale ja tu przedstawiłem przypadek, z mojego otoczenia. Aby wskazać - jakie patologie tworzy ta obniżka. A Ty wyskakujesz z poradami - uprzejmie mam je gdzieś.
  • Odpowiedz