Wpis z mikrobloga

Kurczę, jeszcze rozumiem, że na Dudę mogą głosować emeryci albo madki-alkoholiczki. Ale żeby młodzi, niby inteligentni ludzie sami sobie rzucali kłody pod nogi, zgadzali się na życie w nędzy w imię walki z wyimaginowanym wrogiem, to mi się w głowie nie mieści.

#wybory #polityka
  • 96
  • Odpowiedz
@janeeyrie: wczoraj poznałam pierwszą młodą osobę, która głosuje na Dudę xD babka z pracy, która nie wydaje się też być głupia, jest bardzo obrotna, była domem tymczasowym dla zwierząt...
Nie chciałam za bardzo wdawać się w dyskusję, ale podobno wszyscy robią Dudzie na złość XD że udało mu się coś osiągnąć, a Trzaskowskiemu nic (nie pytałam o szczegóły, polityka to ostatnia rzecz o jakiej chce rozmawiać w pracy), że Duda
  • Odpowiedz
Oj młodzi tez głosują. Głosuje mój jeden kumpel ze szkoły. Jego argument to „a jak. Gdzie ten trzaskowski jak on w Warszawie sobie nie radzi i chce zablokować duże budowy - cpk, przekop” XD
  • Odpowiedz
@maczeta858: Co to ma do rzeczy? Wiesz jak to teraz wyglada? Młody pracuje 5 lat u pracodawcy. Chce podwyżki od pracodawcy i słyszy od Janusza „dostałeś od państwa”
  • Odpowiedz
@Mabjuso: zajebista logika czyli lepiej im zabrac zeby zarabiali 20 % mniej? Nie spotkalem sie z takim przypadkiem jak piszesz bo dla pracodawcy nie ma roznicy Twoja stawka netto tylko interesuje go brutto bo to jest dla noego koszt.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stan-tookie-1: nie no, to prawda. Ale łatwiej będzie mi wyjść z nędzy jak rząd nie będzie mi zabierał prawie połowy pensji i rozdawał nierobom.

  • Odpowiedz
@janeeyrie a mnie śmieszy, chociaż nie popieram żadnego kandydata, jak ludzie sobie dodają inteligencji głosując na Trzaskowskiego. Jak widać tak samo łatwo jest zmanipulować młodych wykształconych co madki i emerytów.
  • Odpowiedz
Ale łatwiej będzie mi wyjść z nędzy jak rząd nie będzie mi zabierał prawie połowy pensji


@Amishia: niby tak, ale nie ma takiej alternatywy i w ogóle nigdzie w Europie nie ma. dochodowy 17%, vat23%, jakieś składki zdrowotne emerytalne i cyk już jesteś na 50%.
jakiś przykład kraju który nie daje na dzieci i nie zabiera pracującym?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stan-tookie-1: Jasne, że wszędzie jest socjal i absolutnie nie twierdzę, że nie. Jednak trzeba zwrócić uwagę, że w UK czy Niemczech nawet po tym jak rząd zabierze i te podatki i VAT, to jedna osoba przed 30, która jest na etapie dorabiania się, na spokojnie się utrzyma i nieco kasy nawet moze uda się odłożyć mieszkając samemu.
A w Polsce? No cóż. Masz wybór - albo wynajem i nie jesz,
  • Odpowiedz
Jeśli nie jesteś opłacony to nie przyszło ci do głowy że ktoś młody i inteligentny może mieć inne poglądy ? Niczym się nie różnisz od starego Janusza który patrzy w telewizor i mówi "debile" myśląc że to on jest tym oświeconym co ma rację. ()


@eustach: Nie, bo ktoś inteligenty widzi, co PiS robi z tym krajem i doskonale wie, że oddanie władzy po raz kolejny
  • Odpowiedz