Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Czy psychoterapeuta na pierwszej wizycie powinien zobaczyć depresję u pacjenta? Byłam ostatnio lecz ten nic nie powiedział o tym. Robiłam test skali Becka i wyszła mi ciężka depresja. Mam napady płaczu po nawet 10 razy dziennie, jestem zniechęcona, wszystko przeżywam (szczególnie krytykę) 5x bardziej, analizuję, zadręczam się. Jestem bardzo pesymistycznie nastawiona do wszystkiego, czuję się ogólnie brzydka, z nieciekawą osobowością itd. Zniechęcam się wszystkim o wiele szybciej i potrafię czasami przerwać jakąś czynność uznając, że nie ma ona sensu. Jestem non stop smutna. Powinnam udać się do innego specjalisty? Czy to może wszystko wynikać po prostu z braku zajęcia i siedzenia w domu i sobie wkręcam depresję?
#pytanie #depresja #psychiatria #psychologia #psychoterapia

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f00c8615a60033c4149ed45
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt

[===.....................................] 9% (20zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 11
Skala Becka nie jest podstawą do diagnozy depresji, tak samo jak żaden inny test, który zastosuje się bez wstępnego wywiadu diagnostycznego (1-3 wizyty). Podstawę do postawienia diagnozy depresji jest wywiad. Powinny paść pytania o nastrój, rytm dobowy, jakość snu, apetyt, libido, myśli samobójcze etc. Na podstawie tego, co napisałaś, można podejrzewać epizod depresyjny, ale najlepiej, żeby stwierdził to specjalista. Czy Twój terapeuta jest psychologiem, czy też ma inne wykształcenie wyższe?