Wpis z mikrobloga

#docker #jenkins #programowanie

Mieliście kiedyś problem z tym, że Jenkins na ubuntu podczas uruchamiania obrazu przez dokera nie tworzył danych w folderze który mu wskazaliście?

Ogólnie zrobiłem tak:
Wszedłem na dockerhuba gdzie wpisałem jenkins i na pierwszym miejscu znalazło mi
https://hub.docker.com/_/jenkins

żeby uruchomić sobie lokalnie Jenkinsa uruchomiłem:
sudo docker run -p 8080:8080 -p 50000:50000 -v /your/home:/home/grzegorz/jenkins jenkins

I wtedy elegancko w podanym folderze stworzyło mi pliki jenkinsa. Ale potem skapnąłem się, że ta wersja jest stara, więc usunąłem wszystkie pliki z katalogu /home/grzegorz/jenkins

Następnie wszedłem na stronę jenkinsa i zgodnie z dokumentacją dla dockera wpisałem komendę:
sudo docker run -p 8080:8080 -p 50000:50000 -v jenkinshome:/home/grzegorz/jenkins jenkins/jenkins:lts

ale żaden plik w folderze się nie stworzył.
Wg Jenkinsa jest taka informacja:
Jenkins home directory: /var/jenkins
home found at: EnvVars.masterEnvVars.get("JENKINSHOME")

ale tam oczywiście nic nie ma, próbowałem też uruchomić komendę dla Jenkinsa dokładnie z readme, czyli:
docker run -d -v jenkins
home:/var/jenkinshome -p 8080:8080 -p 50000:50000 jenkins/jenkins:lts

ale nic to nie dało. Nawet ściągnąłem sobie WAR jenkinsa, uruchomiłem -> jenkins stworzył swój folder. Jak teraz przy uruchamianiu przez dockera odwołuje się do folderu jenkinsa, który już istnieje, czyli:
sudo docker run -p 8080:8080 -p 50000:50000 -v jenkins
home:/home/grzegorz/.jenkins jenkins/jenkins:lts

To on i tak uruchamia sobie jakąś swoją instancje.

Próbowałem wyczyścić wszystkie obrazy z dockera, nawet odinstalować go całkowicie, ale niestety nic nie pomogło.

Nawet skopiowałem zawartość folderu .jenkins do jenkins (czyli tam gdzie Jenkins instalował się za pierwszym razem) ale nie pomogło niestety.

Jakieś pomysły?
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ogólnie cały czas wali mi ściezkami do nieistniejących folderów np.:
This may also be found at: /var/jenkinshome/secrets/initialAdminPassword
Started w.@9573b3b{Jenkins v2.235.1,/,file:///var/jenkins
home/war/,AVAILABLE}{/var/jenkins_home/war}
  • Odpowiedz
@Mazowia: po prostu chciałem tak to postawić w sposób rekomendowany, aczkolwiek dopiero zaczynam przygodę z jenkinsem, więc żadnych poważnych rzeczy tam nie będę robił, więc uruchomienie przez vara wystarczy.

Po prostu taki błąd jest #!$%@?ący.
  • Odpowiedz
@nuker92:
postaw sobie świeży system na virtualboxie, wejdź po ssh i tam zobacz
jeśli tam nie zadziała to będziesz wiedział, że coś jest zesrane z obrazem dockera
jeśli zadziała to sobie konfigurujesz jenkisa do czego tam chcesz i bzikasz
  • Odpowiedz