Wpis z mikrobloga

Hej murki, pytanie na serio. Kiedyś grałem trochę na gitarze akustyku, tak od 5 lat przerwa. Pod pojęciem "granie" rozumiem opanowanie podstawowych chwytów + barowe, żadne większe akrobacje na gryfie. Teraz zbliża się się zacna rocznica i stwierdziłem, na starość póki człowiek jeszcze jakoś żyje i może ruszać rękoma, może warto kupić elektryka i pobrzdąkać w garażu.

Pytanie zatem zasadnicze, czy zestawy z wzmacniaczem do 500zł z allegrogo (megapacki gitara, wzmacniacz, kurs gry na gitarze ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) mają sens? Dla kogoś kto teoretycznie chciałby pobrzdąkać jakiś podrzędny rock w garażu i nie chciałby, żeby brzmiało jak gunwo? Wiem, że do chodzenia po bułki teraz pchają się nawet NIE zawodowcy. Ale serio pytam, hobbystyczny start dla kogoś kto zna jako takie podstawy akustyka i chciałby coś więcej niż zabawkę to..?

Wszelkie propozycje mile widziane i z góry ślicznie dziękuję za każdy komentarz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gitara #gitaraelektryczna #allegro #kiciochpyta #staroscnieradosc #samobojstwotonierozwiazanie
  • 9
  • Odpowiedz
czy zestawy z wzmacniaczem do 500zł z allegrogo (megapacki gitara, wzmacniacz, kurs gry na gitarze ( ͡° ͜ʖ ͡°) ) mają sens?


@Cinex: nie maja. Kup se harley bentona z thomann.de jak chcesz tanio.
  • Odpowiedz
@Cinex odradzam zakup, takim sprzetem tylko sie zniechecisz. Polecam uzywana gitare, na pewno jakas w okolicy znajdziesz. Combo gitarowe to koszt 100-150zl za jakiegos malego Orange lub Marshalla z olxa.
  • Odpowiedz
Combo gitarowe to koszt 100-150zl za jakiegos malego Orange lub Marshalla z olxa.


@darkfox: Może na cleanie do ćwiczeń ujdzie ale jeżeli jest mowa u OP-a że "chciałby coś więcej niż zabawkę" to odradzam. Może AmPlug, potem albo jakieś combo używane albo interfejs + VST.

Z gitar od siebie mogę polecić Yamahę Pacificę, używkę do 500 stów powinieneś spokojnie znaleźć. Harley Bentony (thomann) z tego co wiem też są niezłe szczególnie
  • Odpowiedz
@Parmenides69 Interfejsy tez odpadaja, OP chce grac w garazu xD no combo jakies mocniejsze to tez nie problem. Na pewno da sie cos kupic olxie, ale na 100% wyjdzie wiecej niż 5 stów za wszystko ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Cinex: jeśli chodzi o wzmacniacz to nie kupuj tych tanich pierdzideł bo tylko będziesz żałował, a quality używaną gitarę to i za 400-500 kupisz
  • Odpowiedz
@Cinex: Na pewno unikaj tych chińskich zestawów gitara+piec za pare stówek. Mam takiego stratocastera za 50zł i traktuję go bardziej jako ciekawostkę niż jakieś prawdziwy instrument do grania ;)
Jeśli chodzi o piec to tanie pierdziawki wszystko zepsują więc może warto pomyśleć nad jakim interface do komputera.
  • Odpowiedz