Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1355
Kochani, potrzebujemy domu dla Leona!
Kot w średnim wieku (~10 lat), choruje na FIV (koci HIV) i ma niewydolność serca. Szukamy mu domu bez innego kota, z oczywistych powodów. Został mu około rok życia, a u nas będzie skazany na klatkę.
DOSTARCZYMY GO NA TERENIE CAŁEGO KRAJU I ZAPEWNIAMY KOSZTY UTRZYMANIA DO KOŃCA ŻYCIA!
Jeśli nie możecie dać mu domu - daj chociaż plusika, komentarz, czy udostępnienie na Facebooku.


#koty #kot #pokazkota #zwierzaczki #niekupujadoptuj #pomocy #pomagajzwykopem
Twinkle - Kochani, potrzebujemy domu dla Leona!
Kot w średnim wieku (~10 lat), choruj...

źródło: comment_15935959083NeTJyJNimDqBLiaD6ozHU.jpg

Pobierz
  • 95
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Mirabelkowna26: Super, dziękuję pięknie, nawet nie wiesz jak serce się raduje! Masz akurat kontakt z osobą, która ma wiadomości z pierwszej ręki.

@Danicen: Mamy również takie koty. Jako osoby zajmujące się tym na co dzień (głównie mówię o weterynarzach, ja jestem tylko wolontariuszem) wiemy kiedy to jedynie przedłużanie agonii. Leon będzie w nowym domu pod stałą opieką weterynarza, spokojnie.

@Kaloryfe: Żałosne jest to, że podważasz kompetencje
  • Odpowiedz
@Denial94 No to szambo #!$%@?ło, ale ze mnie bezempatyczny #!$%@?. Kolego, weź głęboki oddech, przeczytaj jeszcze raz co napisałem, zrozum i dopiero komentuj.
@Twinkle Nie będę dyskutował z kompetencjami weterynarza, więc mogę życzyć jedynie powodzenia. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Gdy już nie możemy nic zrobić to usypiamy, oczywiście.


@Twinkle: Owszem czytamy ze zrozumieniem i była mowa o klatce, a tu nagle piszesz, że jak nie będzie wyjścia to uśpicie. Bez urazy, ale tak wygląda stan rzeczy. Fajnie jeśli znajdzie się chętny na przygarnięcie kotka do siebie, jednak gdyby się to nie udało to uśpienie jest jak najbardziej humanitarnym rozwiązaniem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@darklight: Nie, nie czytasz. Szukamy domu, bo jak nie to klatka. I nie, Leon nie jest w tak złym stanie zdrowia by była to dla niego wyłącznie męczarnia. Ostatni kot jakiego uśpiliśmy to Alex - niewidoma kotka z białaczką.
  • Odpowiedz
@Twinkle: Wychodki nie zawodzą, zdjęcie jak kot se leży, informacja o tym że jest chory i już by uśpili. Kurde, OPka przecież nie robiłaby sobie problemu by opchnąć komuś zwierzaka w stanie wegetatywnym, kocur pewnie funkcjonuje w miarę normalnie tylko wymaga opieki, musi przyjmować leki i odbębniać wizyty u weterynarza. Jak zacznie cierpieć to nikt go nie będzie trzymać na siłę na tym świecie, więc dajcie mu się jeszcze trochę
  • Odpowiedz
@Twinkle: Opiekowałem się swoim jamnikiem, który w swoich miesiącach, może roku życia miał raka. Jest to dłuższa historia więc ją skrócę. Ostatecznie dożył sędziwego wieku 16 lat i został uśpiony, ponieważ jego stan zdrowia mnie do tego zmusił. O raku i jego stadium dowiedziałem się od weterynarza przy uśpieniu i wtedy uświadomiłem sobie, że jego nagłe zniedołężnienie nie było (tylko) winą wieku.
Od tego momentu jestem stanowczym przeciwnikiem utrzymywania ciężko
  • Odpowiedz
@Kaloryfe: Jeśli kot je, tzn, że ma ochotę żyć. To tak jak z ludźmi. Jak ktoś jest już tak schorowany, że mu się nie chce żyć to przestaje jeść/pić. Zazwyczaj każdy ssak jednak woli żyć, tak jak człowiek, nawet jeśli coś go ciągle boli do momentu aż ból jest nie do zniesienia, ale wtedy to widać(przestaje jeść/pić, nie rusza się z miejsca) i można uśpić zwierzę.
  • Odpowiedz
@Twinkle: w życiu trzeba mieć jaja by taką decyzję podjąć a nie od niej uciekać. zwierze nie powie Ci co go boli. wiesz że jest chory i że i tak za niedługo umrze. nie wiesz jak w tej chwili cierpi. sam uśpiłem psa po 15 latach życia ze mną, dostałem go jak miałem 5 lat. weterynarz swierdził że nie ma dla niego szans i że umrze za ok 3 miesiące
  • Odpowiedz
nie jestem weterynarzem ale mam zdolność myślenia w przeciwieństwie do ciebie, kot jest stary, niewydolność serca i koci hiv, jak on może się czuć? Ja bym go uśpił, nawet się nie połapie jak odpłynie


@Kaloryfe: nie jestes weterynarzem, ale za to jestes przegrywem i widac juz czemu ( ͡~ ͜ʖ ͡°) a teraz wyjazd do piwnicy i milego zycia w samotnosci
  • Odpowiedz