Wpis z mikrobloga

@emyot2: ale przecież my doskonale wiemy, że Rafał tam chce się dostać nie po to aby wychodzić z inicjatywą ustawodawczą, ale po to aby torpedować PiS. I ja się na takiego prezydenta nie piszę.
musi to sejm i senat przegłosować


@UsZ_: tu jest pies pogrzebany

w sejmie nadal PiS ma większość
w senacie nieznaczną przewagę ma opozycja, ale wystarczy 1-2 dodatkowe dodatki i ktoś z opozycji się wyłamie

Bawi mnie to, że niektóre wykopki myślą, że prezydent w Polsce = prezydent w Rosji i w ciągu 0.5 sekundy może wyprowadzić homokomanda na ulice, przymus bycia co najmniej biseksualnym i 100 milionów imigrantów xD

też lubię
A wiecie, że aby Trzaskowski jako prezydent "wprowadził wszędzie LGBT" to konieczna jest najpierw ustawa z sejmu PiS?


@emyot2: Wystarczy że jako prezydent będzie paradował w pochodach a i prezydent ma też pole do swoich inicjatyw i skończy się jak w warszawcez kartami LGBT i innymi gównami.
@UsZ_: o to mi chodziło. Ewentualne rzeczy związane z LGBT Trzaskowski może wprowadzić w życie wyłącznie wspólnie z PiS. Sam niczego nie zrobi oprócz projektu ustawy, ale to początek drogi legislacyjnej.


@emyot2: A najlepsze jest to, ze sejm nie ma obowiązku zajmować się prezydenckimi ustawami. Sejm, może je po prostu schować do zamrazarki(podobnie już robi z projektami obywatelskimi). Natomiast prezydent ma obowiązek rozpatrzyć każda ustawę sejmowa, może ja podpisać, zawetować
@emyot2:

Prezydent Rzeczypospolitej wydaje rozporządzenia i zarządzenia na zasadach określonych w art. 92 i art. 93 Konstytucji oraz wydaje postanowienia w zakresie realizacji pozostałych swoich kompetencji.
Korzystając ze swoich konstytucyjnych i ustawowych kompetencji, Prezydent wydaje akty urzędowe. Akty te można podzielić na dwie grupy. Pierwsza, to takie akty, które dla swojej ważności, wymagają podpisu (tzw. „kontrasygnaty”) Prezesa Rady Ministrów (Premiera). Dokonując kontrasygnaty Premier przyjmuje za konkretny akt polityczną odpowiedzialność przed Sejmem.
@emyot2: Gdybym miał pewność, że tak będzie to bym zagłosował na Trzaskowskiego. Ale mam niemalże pewność, że to niestety będzie trochę inaczej. Głównie to będzie mu zależało na tym aby odsunąć od władzy PiS i na ich miejsce wstawić swoje PO. Aby cel osiągnąć będzie wetował nie tylko te ewidentnie złe ustawy, ale te dobre też. W dodatku gdzie się tylko pojawi na arenie międzynarodowej to będzie rozpowiadał jak to w
@UsZ_ @emyot2:
do tego prezydent jest wybierany na 5letnią kadencję, a obecnemu sejmowi zostały 3 lata- także ostatnie dwa lata nie wiadomo która partia będzie tą wiodącą. Jeśli wygrałoby lewactwo- to swojego prezydenta lewaka już by mieli więc... jestem w stanie zrozumieć taki argument