Wpis z mikrobloga

Duża szansa dla Elbląga


@PortowySzczur: szkoda że za tak gigantyczną cenę. Jest wiele portów na bałtyków, które mogą wspomóc Gdańsk i Gdynię i mogą tam bez kopania mierzei i pogłębiania dna, płynąć do nich. Może lepiej byłoby w to zainwestować, skoro jest taka potrzeba? Taniej. Może w końcu zaczniemy się liczyć z pieniędzmi?

niech każdy tam walczy na wolnym rynku o klienta


@PortowySzczur: problem jest taki, że tam nikt nie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@PortowySzczur: problem jest taki, że tam nikt nie będzie walczył o klienta bo są w okolicy dużo ważniejsze lotniska i tam firmy będą chciały działać, a nie w Polsce.


@JakovKarnic: np Japonia jest bardzo zainteresowana. Możliwy byłby prawdopodobnie dolot bez postoju na tankowanie. https://www.cpk.pl/pl/aktualnosci/japonia-deklaruje-wspolprace-z-polska-w-sprawie-centralnego-portu-komunikacyjnego
@steemm: będą przyjeżdżać zobaczyć jak wygląda nowoczesna europejska dyktatura xd
Państwo o GDP Polski, bez własnych firm, buduje gigalotnisko.

tylko budżetu projektu i woli rządu


@PortowySzczur: Chcesz, żeby biedny kraj został hubem lotniczym dla całej UE w kontaktach z Azją? Dobrze rozumiem? A to nie jest tak, że Azjaci będą woleli polecieć bezpośrednio do Niemiec, żeby sobie tam negocjować z dużym niemieckim kapitałem, a nie do Polski? A nawet jeśli
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@JakovKarnic: z góry zakładasz brak potencjału projektu i jego bezsens bo nie widzisz problemu w braku infrastruktury, który dławi ruch ludzi szczególnie z małych miejscowości. CPK to nie samo lotnisko i nie ma być od razu wielkie. Ma mieć MOŻLIWOŚCI i skalowalność, tzn. mieć perspektywę do modularnego rozwoju o kolejne komponenty. Na początku to będą dwa pasy na krzyż i będzie się rozwijało z czasem a robicie z tego uber inwestycję
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@JakovKarnic: Okęcie jest w #!$%@? miejscu i to są fakty, nie można tam latać w nocy i brakuje tam kolejnych pasów startowych, więc warszawa potrzebuje nowe lotnisko to fakt, czy polska potrzebuje cpk? Wątpię. Czy potrzebujemy szybkiej koleji między dużymi miastami? Owszem. Jednak mrzonki o polskim hubie lotniczym to chyba nowe szklane domy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
który dławi ruch ludzi szczególnie z małych miejscowości


@PortowySzczur: dużo ważniejsze dla tych ludzi byłaby np. kolej lub drogi łączące ludzi np. na Podkarpaciu z jakimś większym lotniskiem. A tego nie ma. Ważnejsze byloby połączenie szybką koleją między miastami, jak Poznań, Wrocław i Warszawa., a także połączenie Poznań(Warszawa)-Berlin i Wrocław-Drezno./
W czym ma pomóc gigalotnisko?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PortowySzczur: wola rządu sprawi że ludzie będą stąd latać?

@steemm: zrozumiałem top 10 lotnisk jako największe a nie o największym ruchu.

Co sprawi że ludzie będą od nas latać? Nie wiem, to będzie zależało od konkurencji, umów między lotniskami, gabaryty samolotów jakie mogą przewozić.

Z tego co czytałem ruch powietrzny między Europą, szczególnie mam tu na myśli Amsterdam jest już powietrznie zapchany i za 10-15 lat nie będzie realnie możliwości
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
który dławi ruch ludzi szczególnie z małych miejscowości


@PortowySzczur: dużo ważniejsze dla tych ludzi byłaby np. kolej lub drogi łączące ludzi np. na Podkarpaciu z jakimś większym lotniskiem. A tego nie ma. Ważnejsze byloby połączenie szybką koleją między miastami, jak Poznań, Wrocław i Warszawa., a także połączenie Poznań(Warszawa)-Berlin i Wrocław-Drezno./

W czym ma pomóc gigalotnisko?

@JakovKarnic:
https://www.cpk.pl/pl/inwestycja/kolej
@PortowySzczur: to jest jeden z najgorszych planów rozwoju kolei jaki widziałem. Dla Wrocławia ważne byłoby połączenie z Dreznem szybką koleją, a nie... ja nawet nie wiem co to za przypadkowo ułożone linie kolejowe. To jest szybka kolej? Jaka ona ma mieć prędkość?
Kto w ogóle z Kłodzka będzie jechał przez Opole, skoro to Wrocław powinien być hubem zgarniającym.
Ja nie rozumiem co ma autor na myśli robiąc jeden wielki hub, zamiast
J.....c - @PortowySzczur: to jest jeden z najgorszych planów rozwoju kolei jaki widzi...

źródło: comment_1593462075eepQYehbLW2MJGk1f0evL7.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@n1cod3: no ale to prawda. Przynajmniej połowa mieszkańców Polski ma bliżej do Berlina niż do planowanej lokacji CPK. A tam mamy gotowe zaplecze obsługowe, parkingi, dobry dojazd i loty na cały świat. I to wszystko bez pisowskiej megalomanii i porywania się z motyką na słońce.


@staryalkus: a druga połowa kupuje dwudziestoletnie golfy 3 bo tylko tak ze swojej wsi są w stanie się wydostać do pracy. Nasza infrastruktura kolejowa i