Wpis z mikrobloga

Jakie owoce nadają się na fajne, czerwone wino półwytrawne? Zawsze robiłem wina półsłodkie/słodkie, ale ostatnio mam fazę na picie półwytrawnych i taniej byłoby jednak zrobić sobie zapas samemu

Mam dostęp do ciemnych winogron, ale to jest jakaś randomowa odmiana typowo polsko-ogródkowa. Używałem ich wprawdzie do słodszych win, ale boję się, że będą za kwaśne do bardziej wytrawnych. Nie wiem jednak na ile osiągalne są do kupna winogrona z gatunków dedykowanych do właśnie półwytrawnych win

W grę wchodzą jeszcze wiśnie, czarna porzeczka, śliwki, ewentualnie aronia - ale tak jak mówiłem, robiłem z nich tylko słodkie trunki i nie wiem jak się sprawdzą

#winodomowejroboty #winiarstwo #wino
  • 11
@flaa: Z winogronami o których piszesz rzeczywiście może być problem ze względu na kwasy. A rozcieńczać szkoda.
Porzeczka też kwaśna, lepsza na wina stosunkowo mocne i słodkie. Wiśnia - j.w. - to bardzo dobra propozycja. A jak dobrze poszukasz to i kupisz winogrona odmiany przerobowej. Poszukaj na forach np: winogrona.org.

Od siebie polecam aronię w stylu 40:60. Czyli 40% soku 60% wody. Wytrawne, półwytrawne w tym stylu jest bardzo smaczne. To
Dzięki za propozycje mordeczki <3 Z wiśni od kilku lat pod rząd robię słodkie z dodatkiem róży, ale w takim razie w tym roku będą dwa nastawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Aronia też mnie zaciekawiła, chyba spróbuję 5l eksperymentalnie

@KollA: o, to brzmi ciekawie. Masz może konkretny przepis?
@flaa: Ta, miksujesz (np. mieszadłem do gipsu) z wodą po rozmrożeniu tarninę, durszlakujesz aby pozbyć się pestek (czynność trzeba kilka razy powtórzyć) i do tego dodajesz dziką i głóg, plus wiadomo pożywka, drożdże Biowinu płynne np. uniwersalne i cukru aby był procent maksymalny na drożdżach, ale by wyszło wytrawne lub prawie wytrawne. Wiem roboty jest sporo, ale winko jest tego zachodu warte. Tarnina dość dobrze się klaruje (w odróżnieniu do śliwek
@flaa: a jak byś zrobił z winogron, użył drożdży odkwaszających, ewentualnie przeprowadził fermentacje jabłkowo-mlekową żeby zjadło kwasy? mam identyczne winogrona, i kwasy pięknie zbiły drożdże (ojciec zawsze robił słodkie ulepy z tych winogron, bo kwaśne)
@KollA: zaciekawieś mnie, spróbuję zdziałać 5l ( ͡° ͜ʖ ͡°) dzięki za wskazówki

@BezimiennySowa: w zasadzie zdecydowałem się już na tę wiśnię, ale dobrze wiedzieć, że takie drożdże istnieją - pewnie w końcu ich spróbuję, bo tylko takie winogrona mam