Wpis z mikrobloga

Chciałem raz coś prześwietlić i w pośpiechu umieściłem w RTG notes i przypięty długopis, na którym niosłem właściwy obiekt. I tak oto długopis okazał się ciekawszy. A że jutro #wybory, wpis ma pewne symboliczne znaczenie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Dla obserwujących tag #elektronicznertg - należą mi się baty za brak aktywności, ale proszę też o wyrozumiałość - miałem taki okres w pracy, że nic ciekawego nie prześwietlałem, a przede wszystkim byłem z dala od maszyny. Postaram się to naprawić i tu od razu pytanie do Was, macie jakieś ciekawe pomysły na rzeczy do prześwietlenia? Ja myślałem nad tomografią przekaźnika (np. przekrój w poprzek uzwojenia cewki i ogólny tomograf 3D - maszyna ma taką opcję, a ja się tym jeszcze nie bawiłem), do tego może dysk twardy, parę rzeczy ze sprzętu użytkowego - smartfon, mikrofon, słuchawki bezprzewodowe. Chciałbym też nagrać coś, co się rusza - bo kilkanaście FPS jest osiągalne.

Możemy też spróbować z prześwietlaniem rzeczy przysłanych przez Was ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wstępne warunki to: paczkomat w dwie strony opłacany przez Was, możliwość publikacji na tagu, a charakter prześwietlenia niekomercyjny. Do tego ograniczona liczba miejsc i moja arbitralna decyzja. Jak macie coś co Waszym zdaniem byłoby super, napiszcie tu albo na priv i pomyślimy :)

Pozostałe tagi: #elektronika
Pobierz Visher - Chciałem raz coś prześwietlić i w pośpiechu umieściłem w RTG notes i przypię...
źródło: comment_159326067918LPgIWYBL1B1XStRzI5iR.jpg
  • 13
@Mortas: chciałbym się trzymać jak najbliżej pierwotnego tematu tagu - czyli rzeczy związane z elektroniką. Odstępstwa okazyjnie albo sytuacyjnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mortas: dzięki za dobre pomysły, mam optotriaka i transoptor w SMD, przekaźnik DIL też się znajdzie. Z epromem będzie problem, bo po pierwsze nie mam, a po drugie, wątpię żeby dało się na nim jakąś strukturę pamięci. Z czujników to mam jeden czujnik wilgotności na którym będzie może coś widać, bo na pozostałych które mam - czyli DS18B20 i MEMSowy 9DOF MPU-9150 to nie wiem. Wygrzebałem jeszcze ultramałe transformatorki, jeden jest