Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Dzisiaj wziąłem się za wymianę żarówki(p21w) tylnego kierunkowskazu w punto 2 sx 2001.
Po wymianie tejże części po włączeniu kierunku i tak samo awaryjnych światło ledwo widocznire mryga, za to bardzo intensywnie mrygają przemiennie światła stopu z tej samej strony. Zarówno na nowej jak i starej żarówce efekt ten sam.
Jednak, co ciekawe, przy zamykaniu centralnego zamka ten sam kierunek miga już bardziej intensywnie, tyle że z delikatnym opóźnieniem względem drugiego.
Jest tu jakiś znawca #elektryka i #samochody szcególnie #fiat ?
#pytanie #pytaniedoeksperta #motoryzacja #mechanikasamochodowa #pomocy
  • 10
@Ebriel: Zobacz jak wyglada kostka, bo może się okazać, ze pin masowy jest już wypalony, standardowa usterka w puntach, tydzień temu wymieniałem kostkę w Grande punto właśnie przez ten problem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dene: jestem totalnym laikiem w tych sprawach. Kostka nie wyglądała na spaloną, biała lekko zabrudzona. Jest opcja, że to wina bezpiecznika?
@Ebriel: Nie ma takiej opcji, gniazdo polaczeniowe się topi z powodu słabego styku na złączu. Standardowa usterka fiatow. Jak kostka jest w Ok stanie to popraw styki, prxeczysc i tyle jak jest słabo, to wymień piny albo cała kostkę i będzie działać. 20zl kostka kosztuje na Allegro. 10 minut wymiana.
@Ebriel: sprawdz czy pozostale zarowki są takie jak być powinny, dawno temu kupiłem p2 i właśnie ktoś w tylną lampe włożył złą żarówkę ( ͡° ͜ʖ ͡°) chyba stopu, działać - działało, ale na desce był nonstop błąd od żarówki :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@KAROO: tam byly chyba 10W wymagane, a standardowo w sklepach ten rozmiar żarówek jest 5W.
@Ebriel: mialem to samo, słaba masa. Tak naprawde wystarczylo 2m linki podpiąć :)