Wpis z mikrobloga

inaczej zbudowana niż PC? Poszukam na YT i sobie zobaczę, tylko jak to się po angielsku nazywa, server rack?


@RabarbarDwurolexowy: do takiej szafy się wrzuca PDU montowane (najczęściej) z tyłu i wcale nie musi to iść w kW zależy jakie urządzenia i ile ich masz. Sieciowe (bez poe) pobierają nie dużo i nawet 10u urządzeń sieciowych powinno się zamknąć bez problemu poniże 1kW. Chociaż faktem jest że masz większe PDU i
  • Odpowiedz
inaczej zbudowana niż PC? Poszukam na YT i sobie zobaczę, tylko jak to się po angielsku nazywa, server rack?


@RabarbarDwurolexowy: szafa to tylko miejsce gdzie są komputery i sprzęt sieciowy. Można to porównać do biurka na którym stoi PC, router i leży jakaś listwa zasilająca.
Tylko w szafie jest tych urządzeń dużo więcej więc i listwa zasilająca jest w formie PDU, i kabli sieciowych jest z reguły dużo z różnych miejsc
  • Odpowiedz
A tak na serio, z ciekawosci ile mocy mają zasilacze takich szaf?


@RabarbarDwurolexowy: zależy co tam wrzucisz. Moja (switch PoE, router, serwer, UPS, zbiorczy zasilacz 12V do domowych urządzeń typu domofon, światełka doświetlające schody itp i domowej automatyki) pobiera od 160W w dzień, do 240 w nocy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@waldinio: że działa to wiem, ale są ludzie, co sądzą inaczej, a jak przyjdzie do tego, żeby podać jakiś dowód, to już nie potrafią ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@m_bielawski: światełka i zasilanie kamer, które w nocy włączają oświetlacze IR. A i wymieniając, co stamtąd jest zasilane zapomniałem jeszcze wspomnieć o alarmie i kotle CO. Nie są zainstalowane oczywiście w racku, ale zasilanie dostają stamtąd (zza UPSa), więc do zużycia się dokładają.
  • Odpowiedz