Wpis z mikrobloga

Stanowski: "Kiedyś mój syn będzie miał 18 lat i jeden dzień i nie jestem przekonany, że łatwy dostęp do h-----y to jest dobry pomysł"
Żółtek: "To niech Pan lepiej wychowa syna"


#pilkanozna #kanalsportowy #wybory
  • 145
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

podejrzewam że próbowałeś piwa przed 18 rokiem życia, czy zostałeś przez to alkoholikiem ?


@rhaya: To zależy jak rozumieć alkoholizm. Pije mocno (święta, impreza, urodziny, parapetówka itp) średnio raz na 3 tygodnie i raczej nie wyobrażam sobie imprezy bez alkoholu. Natomiast podejrzewam, że h-----a uzależnia jednak mocniej i bardziej dewastuje organizm.
  • Odpowiedz
No to możesz mieć pretensje co najwyżej do rodziców bo ja na przykład mimo że moglem mieć stosunkowo łatwy dostęp do takich narkotyków z racji "wspólnych znajomych" to nigdy nie zdecydowałem się na ćpanie. 18latkowie to wciąż dzieciaki ale nie każdy dzieciak ma wodę między uszami, jak rozmawiasz z dzieckiem i nie mówisz nie bo nie to jest spora szansa że zrozumie. Pod pociąg też nie muszę się rzucać żeby wiedzieć że
  • Odpowiedz
No popatrz, a ja mając znajomych narkomanów już od czasów gimnazjalnych jakoś wiedziałem, że n-------i to nie jest dobra rzecz. Twardsze n-------i (jak amfetaminę/lsd/heroinę) czy jakieś pieprzone d-------e mogłem mieć od ręki, a jednak się tego nie tknąłem. Wychowanie to najważniejsza rzecz, by odróżnić dobro od zła i podejmować świadome wybory a nie pod presją społeczeństwa czy dostępności 'usprawiedliwiać' się


@BigKokonat: No popatrz to ty, a popatrz, że nie każdy
  • Odpowiedz
@tomszczyk: za prosto na to patrzysz, nawet jeśli tylko ci niewychowani będą ćpunami (ale to nie jest takie jednoznaczne) to h-----a tak niszczy, że takie osoby nie cofną się przed ogarnięciem kolejnej działki nawet jeśli mieliby kogoś zabić/pobić. Twój dobrze wychowany syn może stać się ofiarą tego mniej wychowanego, który będzie musiał zdobyć kase żeby poćpać
  • Odpowiedz
jak potrzebujesz zeby ktos ci czegos zakazywal prawnie zebys sam stwierdzil ze to zle to cos masz nie tak pod kopula koles. Przez takich ludzi jak ty rosnie cala biurokracja która ma za zadanie chronić ludzi, ktorzy nie potrafia myslec samodzielnie.


@nosfebartu: Cóż, jak ktoś jest wyznawcą Korwina albo Konfederacji, ma nie więcej niż 25 lat i tak postrzega świat to ja to rozumiem. Tu nie chodzi o zakazywanie tylko
  • Odpowiedz
acodin łatwo kupić, a nigdy nie przyszło mi do głowy, żeby tego próbować, moim znajomym także


@mrnlkhlk: Dowód anegdotyczny. Ja mam znajomych z dobrą pracą i rodzinami i do tej pory ładują acodin regularnie.
  • Odpowiedz
przecież możesz kupić w każdej aptece kodeinę która metabolizuję się do morfiny xD Przecież opioidy są na wyciągniecie dłoni nawet teraz


@Xoniak: I przepraszam ale ile osób o tym wie? Jak wyjdziesz na ulice i popytamy w przedziale 15-30 lat to jak myślisz jaki procent będzie wiedziało o czym mówisz?
  • Odpowiedz
To Ty w c--j glupim 15-18 latkiem byles skoro nie potrafiłeś racjonalnie przewidywac konsekwencji swoich wyborów.


@Wjorgus: Ale jestem mądrym 30 latkiem a i tak z ciekawości raz bym spróbował jakichś twardszych narkotyków jakby moi kumple na imprezie wyciągnęli i zaczęli brać. Zwykła ludzka ciekawość.
  • Odpowiedz
Gdyby nie zakazy to nie byłoby karteli narkotykowych przez które ginie tysiące ludzi, bandyci mają kasę, mafia ma kasę, państwo traci kasę na walkę z czymś co i tak jest.

Ale jeden sebastianek uratowany bo nie mógł kupić.

Ale to trzeba prezentować trochę większą dojrzałość i empatie żeby przewidzieć konsekwencje działań, a nie walić lewakowymi wysrywami.


@ewaaaxxx: To bym poprosił o więcej informacji o tych kartelach narkotykowych w Polsce i
  • Odpowiedz
Myślę, że z łatwością możemy założyć tezę, że w przypadku dostępu h-----y w każdej żabce ilość osób, które "spróbują" drastycznie wzrośnie. Sorry ale to zwykła ludzka ciekawość.


@wiktorek_pl: Jak już ktoś wyżej napisał - takie 'p---------o' można łatwo obalić dostępnością alkoholu. W sumie to nie chce mi się szukać czy coś takiego jest, ale chętnie bym zobaczył statystykę tych z "patologicznych rodzin" i tych z "lepszych rodzin" (porównując np. naukę)
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: Właśnie dlatego jeśli większość narkotyków będzie zalegalizowana to taki szczyl zamiast brać łatwo dostępne d-------e które w prawie nie są opisane nawet jako n------k skorzysta z bezpieczniejszej marihuany, a z drugiej strony przecież Żółtek chce mocno karać tych którzy nieletnim będą sprzedawać n-------i.
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: każdy kto ma możliwość kupić a-----l w sklepie ma szanse potencjalnie alkoholikiem.Jak ktoś ma ochotę sobie w--------ć 100 kg pomidorów dziennie i zdychać potem kilka dni to co to kogo obchodzi.
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: czytając co piszesz, wygląda jakbyś się bał, że jakby zalegalizowali tą nieszczęsną heroinę, to byś został ćpunem. Nie mierz wszystkich swoją miarą.
  • Odpowiedz