Wpis z mikrobloga

Chciałbym iść na studia zaoczne ale za ch*ja nie potrafie znaleźć roboty poniedziałek-piątek. Na swoim kierunku miałbym 3-4 zjazdy w miesiącu więc kombinowanie z grafikiem nie wchodzi w grę. W zasadzie to przerobiłem już wiele prac przez ostatnie 3 lata i nigdy nie miałem w 100% weekendów wolnych. Albo czterobrygadówka albo handel albo 2 soboty w miesiącu u janusza. Czy serio w tym kraju wolne weekendy to taki przywilej dla nielicznych? Chyba nie pójdę na studia albo będę musiał wybrać tryb dzienny bo inaczej tego nie widze...

#pracbaza #praca #studbaza #studia #przegryw #gownowpis
  • 19
@Bryto23: może być ciężko u nas na całej strefie wymagali sob pracujących co druga minimum
jedna gwiazda mi chciała wręczyć upomnienie jak jej powiedziałam, że nie przyjdę, bo mam egzamin
@ElonMcGregor: Produkcja musi iść bez przerwy więc najczęściej jest czterobrygadówka czyli część weekendów wypada pracująca, magazyny przy sklepach, zakładach produkcyjnych, kurierce też pracują bo są niezbędne do funkcjonowania reszty, jedynie jakiś mały magazyn u prywaciarza może mieć wolne ale pracowałem też w takim i miałem 2 soboty obowiązkowe, pracowałem też jako kurier i to samo 2 soboty do godziny 14 w robocie. W handlu dało radę ustawić maks 2 weekendy wolne
@Bryto23: wymieniłeś takie branże, że leci 7 dni w tygodniu. Zjazdy będziesz miał 2 w miesiącu i jakies 8-9 semestralnie. Zawsze można się dogadać i wpasować pracujące weekendy twk by mijały się z uczelnią.

Ja studiowałem zaocznie w wymiarze pt-ndz. Przez 2 lata dopasowywali mi grafik zebym miał wolne, po zmianie pracy przez rok pt z uczelnią miałem wolny, ale odrabiałem godziny zostając po 10h od pn do czw. Teraz w
@RozbrykanyKartofelek: Jak już pisałem zjazdy będę miał 3-4 razy w miesiącu. W obecnej pracy tak samo jak w poprzednich nikt mi na rękę nie pójdzie, przeciętnemu pracodawcy w branżach które wymieniłem bardziej się opłaca zatrudnić i przeszkolić kogoś nowego niż dopasowywać grafik dla jednej osoby :/
@RozbrykanyKartofelek: O wyższym stanowisku to nawet pomarzyć nie mogę, zresztą na produkcji wszyscy aż po kierownictwo pracują w czterobrygadówce. Robotę jak i branżę oczywiście chętnie bym zmienił ale odnoszę wrażenie że z moimi kwalifikacjami wszędzie jest podobnie tzn. ciężko o wolne weekendy, poza tym sporo różnych prac już przerobiłem więc jakieś tam pojęcie mam jak to wygląda. Kierunek techniczny więc na wszystkich uczelniach będzie sporo zjazdów. Sytuacja bez wyjścia.
@Bryto23: przez głupi wykop 2.0 znalazłem to gdzieś wysoko na swoim profilu i chciałem zapytać jak Ci poszło i czemu się wtedy nie odezwałeś, pewnie coś się ogarnęło?
@extac0: od tamtego czasu sporo się pozmieniało, wtedy nawet bym nie pomyślał że tak się potoczy moje życie (pozytywnie oczywiście) ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak czy inaczej studia techniczne w trybie zaocznym dają w kość nawet przy wolnych weekendach.
@Bryto23: no i essa, to dalej z fartem byku, cieszę się, że tak piszesz, bo jak by była ch0jnia (ehh, cenzura) to jeszcze bym Cię zdołował, że mogłeś się do mnie odezwać, a olałeś :D