Wpis z mikrobloga

@anonymous_derp: masakra, to ja juz nie wiem kompletnie co miałbym jeść. Nie dałbym rady jeść do końca życia praktycznie tylko wołowiny ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ciekawe ile pociągnę np. na takim schabowym na smalcu z ziemniakami, albo na kurczaku na oliwie z jakimś makaronem/ryżem. Im więcej się czyta o jedzeniu, diecie itd. tym większego jobla idzie dostać. Chyba pozostaje zaakceptować, że żyjemy w czasach (wy)zysku kosztem swojego
masakra, to ja juz nie wiem kompletnie co miałbym jeść. Nie dałbym rady jeść do końca życia praktycznie tylko wołowiny ( ͡° ʖ̯ ͡°). Ciekawe ile pociągnę np. na takim schabowym na smalcu z ziemniakami, albo na kurczaku na oliwie z jakimś makaronem/ryżem. Im więcej się czyta o jedzeniu, diecie itd. tym większego jobla idzie dostać. Chyba pozostaje zaakceptować, że żyjemy w czasach (wy)zysku kosztem swojego zdrowia i
@anonymous_derp: A co powiesz o tym?

Kwas linolowy w organizmie ulega metabolizmowi do szeregu produktów istotnych dla prawidłowego funkcjonowania przemiany materii. W pierwszej reakcji, Δ-6-desaturacji, powstaje kwas γ-linolenowy. Jest to etap wolny i limitujący cały metabolizm kwasu linolowego, zwłaszcza u ludzi. Zaburzenia Δ-6-desaturacji, występujące m.in. w cukrzycy i atopowym zapaleniu skóry, prowadzą do zbyt niskiego poziomu kwasu γ-linolenowego. Stwierdzono, że dla złagodzenia komplikacji cukrzycowych konieczne jest spożywanie dużych ilości kwasu linolenowego